РФ нехтує безпекою, щоб добудувати «Північний потік-2» до символічної дати

Росія хоче встигнути добудувати «Північний потік-2» до річниці прийняття своєї декларації про суверенітет

13:34, 19 лютого 2021

Росія нехтує технологічними процедурами та екологічними обмеженнями, будуючи «Північний потік-2», оскільки поспішає закінчити його до 12 червня – дня Росії. Про це повідомила прес-служба зовнішньої розвідки України.

Як зазначають у розвідці, йдеться про дотримання суднами забезпечення затвердженого маршруту під час переходу з порту Мукран (Німеччина) до місця проведення робіт у виключній морській економічній зоні Данії.

За даними розвідки, упродовж останніх місяців судна «Фінвал», «Умка», криголами «Владислав Стрижов» та «Юрій Топчев» неодноразово проходили в німецьких територіальних водах через зону зимівлі птахів, рух суден якою заборонений.

У СЗР зазначають, що Росія добудовує трубопровід «ударними темпами», тому на глибинах 65-70 м труба укладається вдвічі швидше, ніж на значно менших глибинах.

Такий темп обумовлений політичним рішенням – якнайшвидше завершити будівництво, приурочивши його до дня Росії – 12 червня.

Що таке «Північний потік-2»

Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Попередні плани Москви та її німецьких партнерів передбачали, що будівництво завершиться вже в 2019 році. Але роботи були припинені після того, як Конгрес США ухвалив пакет санкцій проти учасників робіт.

США виступають проти проекту, стверджуючи, що він робить Європу надмірно залежною від російського газу і дозволить посилити політичний тиск на Україну, через територію якої газ транспортується до Європи зараз. Таку ж позицію мають Київ і кілька країн ЄС.

Росія, Німеччина, Австрія і кілька інших країн, компанії яких беруть участь у будівництві, наполягають, що йдеться виключно про бізнес-проект.

За оцінкою Bloomberg, учасникам проекту залишилося укласти трохи більш як 100 кілометрів труб.

6 лютого 2021 року у прибережних водах Данії будівництво «Північного потоку-2», зупинене майже на рік через санкції США, знову відновилося.

Розрахункова швидкість укладання труб становить 0,4 кілометра за день. Такими темпами данська ділянка газогону має бути завершена до кінця травня 2021 року. Після цього «Фортуна» має почати добудовувати німецьку ділянку.