РНБО ухвалила Стратегію нацбезпеки України до 2020 року

Відповідне рішення було прийнято 6 травня на засіданні РНБО

РНБО ухвалила Стратегію нацбезпеки України до 2020 року

У середу, 6 травня, у Києві на засіданні Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) ухвалила Стратегію національної безпеки до 2020 року, яка є основним документом держави у сфері оборонного планування.

«Головне в стратегії - створення нової системи забезпечення національної безпеки та оборони, здатної гарантувати державний суверенітет і територіальну цілісність України від всього комплексу можливих загроз, насамперед, від збройної агресії», - йдеться в повідомленні прес-служби РНБО за підсумками засідання.

Згідно з інформацією, Стратегія розрахована на реалізацію до 2020 року пріоритетів політики національної безпеки, а також реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною і ЄС, і Стратегією сталого розвитку «Україна-2020».

Також РНБО розглянула заходи щодо посилення обороноздатності держави та вжиття додаткових заходів для її забезпечення. Ретельно проаналізовані військові загрози і можливі сценарії розвитку ситуації, відпрацьовані оперативні заходи з протидії військовій агресії.

Крім того, на засіданні було прийнято рішення щодо розвитку потенціалу та системи управління оборонно-промислового комплексу, забезпечення Збройних сил і Національної гвардії сучасним озброєнням і військовою технікою вітчизняного виробництва, удосконалення ракетних технологій.

«Створена міжвідомча комісія з питань оборонно-промислового комплексу (робочий орган РНБО)». – зазначили в прес-службі.

Також на засіданні прийняли рішення розробити і прискорити законодавче забезпечення у сфері посилення боротьби зі злочинністю, зокрема, закону «Про національну поліцію».

«Комплекс невідкладних заходів по боротьбі зі злочинністю насамперед буде спрямований на попередження та розслідування особливо тяжких злочинів з використанням вогнепальної зброї, таких як умисні вбивства, бандитизм, незаконне позбавлення волі, рейдерство», - йдеться у повідомленні.

РНБО на засіданні заслухала доповідь глави МВС України Арсена Авакова щодо стану розслідування резонансних справ.

Як нагадує «Інтерфакс-Україна», 9 квітня секретар РНБО Олександр Турчинов, представляючи розроблений РНБО проект Стратегії національної безпеки країни, окреслив основні загрози для держави та пріоритети внутрішньої зовнішньої політики держави.

Представляючи в Києві проект Стратегії національної безпеки країни, Турчинов заявив, що вона, серед іншого, «відносить до основних загроз агресивну політику Росії». Крім цього, до загроз відносяться корупція та неефективна система держуправління, економічна криза, обмежений фінансові ресурс держави і зниження рівня життя населення.

Турчинов заявив, що, згідно з проектом Стратегії, Україна розглядає європейську та євроатлантичну інтеграцію як пріоритетний напрям своєї зовнішньої і внутрішньої політики.

«Ми бачимо в членстві в НАТО єдину надійну зовнішню гарантію державного суверенітету і територіальної цілісності України», - прокоментував він.

Як зазначив Турчинов, «головним зовнішньополітичним пріоритетом України є поглиблення стратегічного партнерства зі США, як гарантом міжнародної безпеки в євроатлантичному просторі».

Він також заявив, що українська влада працює над відновленням ракетного захисту.

«Основна увага приділяється відновленню ракетного щита України. Така робота здійснюється без порушення наших міжнародних зобов'язань», - сказав Турчинов, однак при цьому не став деталізувати, які роботи проводяться в цьому напрямку.

У цьому контексті секретар РНБО також поінформував, що влада працює над створенням системи аерокосмічної розвідки.

«Складається досить ефективна система, яка дозволяє нам практично в онлайн-режимі переглядати ті компоненти території, які цікавлять наших військових, розвідників, а в мирний час буде цікавити і народне господарство. Аерокосмічна розвідка - це серйозний напрямок, над яким ми працюємо», - додав Турчинов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук