Роботодавці вимагають скасувати постанову НБУ щодо валютних обмежень

ЕкономікаІрина Данилів, 29 жовтня 20144390

Федерація роботодавців України вимагає від керівництва Національного банку України скасувати дію постанови №591. За словами представників федерації, в результаті дії постанови існує загроза зриву зриви експортно-імпортних поставок, неможливо проводити технічне переоснащення і модернізацію виробництв, а також  завозити необхідну для виробництва кінцевої продукції сировину, що не виробляється в Україні.

Нагадаємо, 22 вересня 2014 року Нацбанк прийняв постанову  №591, якою введено обмеження на здійснення платежів в іноземній валюті.

«Подібне непрофесійне і безвідповідальне рішення НБУ зрештою надто дорого коштуватиме українській економіці та її іміджу надійного торгівельного партнера. За нашими прогнозами, в разі продовження дії постанови №591, падіння ВВП прискориться на 1-2%. А це 15-30 млрд. грн.», - цитує прес-служба Федерації слова заступника голови Дмитра Олійника.

За словами інших членів федерації, постанова №591 порушує закріплене законодавством право підприємців самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність та використовувати належну йому частку валютної виручки на свій розсуд. Крім того, порушується право й іноземних інвесторів, оскільки законодавство України гарантує їм перерахування за кордон своїх прибутків та інших сум, що отримані на законних підставах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук