Представники родин героїв Небесної сотні звернулися до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та генерального прокурора Руслана Рябошапки щодо ознак реваншу диктатури в Україні. Відповідне відкрите звернення напередодні оприлюднила громадська організація «Родини «Небесної Сотні».
Автори звернення висловили незадоволення тим, що керівництво країни проігнорувало їхнє прохання про зустріч, призначеннями в Державне бюро розслідувань та заявами, створеними російською пропагандою, які дедалі частіше потрапляють в український інформаційний простір.
«Ми, представники родин героїв Небесної сотні, постраждалих під час подій Революції Гідності та її активних учасників, ветеранів російсько-української війни, обурені ознаками реваншу диктатури, які стають дедалі більш демонстративними в сьогоднішній Україні. Представники колишнього “Беркуту” та злочинного режиму Януковича вже не тільки не стидаються содіяного, а наважуються вимагати від української влади перегляду законодавства і проведення розслідування, спрямованого проти учасників Революції Гідності. Діячі режиму Януковича хизуються безкарністю, дозволяють собі погрози у бік “майданівців”. Дедалі частіше в українському інформаційному просторі лунають тези, витворені російською пропагандою, про “переворот”, про “громадянську війну”; зневажається українська мова, культура, історія», – констатували автори звернення..
Родини героїв Небесної сотні також зазначили, що їхнє звернення від 24 січня з проханням про організацію зустрічі з керівництвом держави залишилося без реагування. На зустрічі вони хотіли обговорити свої вимоги та питання, серед яких: скасування наказу про призначення першим заступником директора ДБР Олександра Бабікова; оголошення відкритого конкурсу на заміщення посад директора ДБР та його заступників із дотриманням усіх вимог щодо строків його оголошення, перевірки на доброчесність кандидатів тощо; запровадження обов’язкової перевірки на доброчесність слідчих, що переходять до ДБР з Офісу Генерального прокурора; законодавчу заборону включення до списків обміну, передачі іншим країнам осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів проти учасників Революції Гідності.
Нагадаємо, що згаданий у зверненні перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков раніше працював у адвокатському об’єднанні, яке захищало екс-президента-втікача Віктора Януковича. І хоча сам Бабіков запевняв, що ніколи не представляв інтересів Януковича, а його підписи на документах були «технічними», в Офісі генерального прокурора підтвердили, що Бабіков таки представляв його інтереси на кількох судових засіданнях.
Невдоволення призначенням екс-адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду першого заступника голови ДБР пояснюється тим, що саме цей орган тепер розслідуватиме справи Майдану, в яких фігурують як представники режиму Януковича, так і сам екс-президент-утікач. Відповідно, родини героїв Небесної сотні побоюються конфлікту інтересів у цьому питанні.
Також нагадаємо, що 8 лютого до Києва повернулися двоє колишніх «беркутівців», яких Україна наприкінці минулого року віддала бойовикам. Після повернення екс-«Беркутівці» закликали скасувати закон про амністію майданівців. Учасників Революції Гідності екс-«беркутівці» назвали «державним переворотом», а деяких її учасників – «озброєними злочинцями».