Перший заступник голови ДБР прокоментував свою причетність до захисту Януковича

Олександр Бабіков заявив, що лише іноді підписував технічні документи в адвокатському об’єднанні, яке захищало колишнього президента

Олександр Бабіков розповів про свою причетність до захисту Віктора Януковича

Перший заступник виконувача обов’язків директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олександр Бабіков у вівторок, 28 січня зібрав брифінг, на якому заявив, що не представляв інтереси екс-президента Віктора Януковича як адвокат.

«Я не представляв права та інтереси Януковича. Тим паче у справах Майдану», – сказав Бабіков, якого процитувала Gazeta.ua.

На репліку «Ви були його адвокатом, представляли його інтереси, як потерпілого» Бабіков відповів: «Необхідно розуміти, як працює юридичний бізнес в Україні. І як оцінювати ті документи, які зараз перебувають в інтернеті. Я також з ними знайомився. Мене дивує інше. Шановні журналісти, а чого нікого не дивує та проста обставина, що кримінальні провадження щодо Януковича розслідувалися з 14-го року. Тоді було винесене перше повідомлення про підозру. Кожен рік, майже кожен місяць Генеральна прокуратура та інші правоохоронні органи успішно звітували про розслідування цих справ. З 16-го чи то 17-го року відбувається судовий розгляд кримінального провадження щодо нього в одному з судів міста Києва. Хтось із вас хоч раз протягом 14-го до 20-го року чув моє ім’я як адвоката, який надає йому правову допомогу?»

За словами Бабікова, в адвокатських об’єднаннях працює по декілька правників, а в кожному провадженні є адвокат, який безпосередньо здійснює захист клієнта.

«Оскільки адвокати досить часто беруть участь у судових засіданнях, а кримінальне процесуальне законодавство вимагає подачі значної кількості документів в обмежені строки, інколи виникає необхідність підписати технічний документ у того адвоката, який перебуває на даний час в адвокатському об’єднанні. Вам показали один ордер, одне рішення Печерського суду і ще якісь огризки документів. Можуть показати ще десятки ордерів щодо різних клієнтів, по яких я навіть під тортурами не зможу вам пояснити, які вони стосунки мають до нашого адвокатського об’єднання колишнього», – наголосив перший заступник директора ДБР.

Раніше проти призначення Бабікова в ДБР виступали адвокати та активісти. Вони заявляли, що у нього є конфлікт інтересів, який може вплинути на розслідування справ Майдану. У відповідь на такі заяви Бабіков наголосив, що не має впливу на підрозділ ДБР, який розслідує справи Майдану, оскільки цей підрозділ підпорядкований безпосередньо директору ДБР.

Бабіков працював у юридичній фірмі Aver Lex, що займалася захистом Януковича. Він отримав посаду першого заступника директора ДБР на конкурсі, який пройшов із порушенням законодавства: документи від охочих приймали з 29 грудня до 3 січня, тоді як законодавство передбачає, що прийом документів повинен тривати щонайменше 15 днів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук