Роман Бончук презентував у «Зеленій канапі» «Стіну»

Головні новини Львова 22.07Юлія Девда, 22 липня 2015, 15:09 364 0

У львівській арт-галереї «Зелена канапа» відкрили виставку «Стіна», автором якої є івано-франківський живописець та дизайнер Роман Бончук.

Митець презентував роботи із чотирьох художніх серій. Однак, крім абстрактних картин, автор представив і портрети.

Експозиція на таку тематику є вже третьою у творчому житті художника. Завдяки кільком шарам фарби та безлічі поєднаних кольорів полотна стали об’ємними, однак не легкими: кожна важить майже 50 кілограмів.

За словами Романа, картини є багатогранними, тому кожен відвідувач віднаходить у них свій сенс: чи то початок чогось, чи пошуки, чи навіть руйнування. На картинах відображений єдинопочаток, втілений постійний струм, однак відсутня логіка.

«Для мене – це поєднання і сенсу життя, і поклику, і складних власних досліджень, філософії, науки, що буде далі, як реагувати, як поєднати складну психоделію життя в живописі, в різних формах і фактурах», – пояснює він.

Митець прагне показати відвідувачам не лише мистецтво як річ, а й глибину. У нього бунтують рівнини, в балаклаві бунтує і співачка Руслана, а інші персонажі портретів чи то сумно дивляться на сучасну дійсність, чи то кидають їй виклик. А все тому, що розуміють: проти абсурду треба збунтуватися і збудувати стіну. Такий мотив для художника не дивина: будучи школярем Роман Бончук зачитувався працями Сартра, Камю та Кафки.

Директор галереї «Зелена канапа» Олеся Домарадзька пояснює, що картини треба бачити вживу, бо так вони передають енергетику. «Творчість характерна актуальністю. Роман багато уваги приділяє як концептуальній, так і інтелектуальній стороні. Але й естетика цієї виставки досить цікава», – каже вона.

Близькою виставка є і для художниці Зоряни Грабар. «Саме таку глибоку тему і варто піднімати. Я часто роблю висновки і роздумую над життям. Приємно, що на цій виставці побачила новий задум», – ділиться мисткиня.

Крім хаосу та абсурду в роботах крізь барвисту гаму кольорів проглядається весна і відчувається тепло. Це, як каже митець, для того, аби у такий складний час не втрачати надію.

Львів'яни та гості міста зможуть відвідати виставку до 9 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук