Романа Тимківа звільнили з посади директора Львівського бронетанкового заводу

13:08, 28 серпня 2018

Романа Тимківа, якого сьогодні пікетували працівники ДП «Львівський бронетанковий завод», звільнили з посади директора. Наказ підписав генеральний директор ДК «Укроборонпром» Павло Букін сьогодні, 28 серпня.

«Романом Тимківим під час керівництва підприємством були допущені неефективні рішення, які призвели до несвоєчасного ремонту військової техніки. У зв'язку з цим, ДП «Львівський бронетанковий завод» рішенням суду зобов’язано сплатити на користь замовника штрафні санкції», ‒ зазначено в офіційному повідомленні відомства.

Як додали в «Укроборонпромі», за умовами контракту, який був укладений з Романом Тимківим, коли його приймали на роботу керівником підприємства, він повинен був відповідати за якісне виконання замовлень, а недотримання цього є підставою для дострокового розірвання трудових відносин. Відсторонення від виконання обов'язків за рішенням суду затягувало це кадрове рішення.

Нагадаємо, вранці 28 серпня працівники Львівського бронетанкового заводу заблокували вхід на підприємство і не впустили директора на роботу. Сьогодні якраз закінчився термін його відсторонення від посади за рішенням суду, тож працівники не хотіли, щоб Роман Тимків повертався до керівництва заводом.

Директора ЛБТЗ Романа Тимківа та його заступника Олега Ткаченка затримали у липні 2017 року за підозрою у розтраті бюджетних коштів. Слідчі встановили, що ЛБТЗ, вигравши конкурсні торги на поставку ЦБТУ ЗСУ 40 нових двигунів В-46-6 до танків Т-72, придбав їх у ТОВ «Булет Лайн». Проте докази свідчать про те, що ці двигуни були не новими, а вже використовувались. Вони у 2008-09 роках вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України. Така схема, на думку прокуратури, завдала державі збитків на понад 14 млн грн. Хоча на початку розлідування слідчі НАБУ стверджували, що розмір збитків – 28,8 млн грн, однак згодом, після низки експертиз зменшили його.

Роман Тимків вийшов із СІЗО під заставу 2 млн грн та зібрав на заводі прес-конференцію, під час якої пояснював, що усі 40 двигунів вироблені до 1989 року, однак з того часу їх не використовували і 38 з них пройшли усі стендові випробування. Проблеми, виявлені ще у двох двигунах, як стверджував Роман Тимків, нібито усунули. Його відсторонили від виконання обов’язків директора влітку 2017 року на підставі ухвали слідчого судді.

Слідство провадить спеціалізована антикорупційна прокуратура.