Чесний та невідсторонений
Підозрюваний у махінаціях директор Львівського бронетанкового заводу повернувся на роботу
1До теми
Затриманий за підозрою у розтраті 28,5 млн грн директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків вважає себе легітимним керівником та зібрав брифінг на підприємстві, де розповів журналістам про двигуни, які завод встановлював на танки для Збройних сил України.
Стендові випробування двигунів до танків Т-72, які для ЗСУ ремонтував Львівський бронетанковий завод, за словами Романа Тимківа, на сертифікованому обладнанні проводили слідчі військової прокуратури. І лише один двигун із 40 не пройшов випробувань. Усі двигуни бронетанковий завод придбав у ТОВ «Булет Лайн», два з них уже в березні 2016 року були встановлені на танки, які поїхали в зону АТО. Однак одразу після цього військова прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо цієї закупівлі та арештувала двигуни.
«Після відкриття кримінального провадження начальник озброєння призначив додаткову перевірку двигунів на сертифікованому стендовому обладнанні за участі фахівців з Міноборони та представників військової прокуратури, – заявив Роман Тимків. – Лише один із 40 двигунів не пройшов перевірки та ще три двигуни не відповідали специфікації. Було декілька перевірок Державної аудиторської служби, в акті яких йшлося про збиток у сумі 680 тис. грн (вартість одного двигуна). Крім того, два-три тижні тому закінчилась аудиторська перевірка, де чітко сказано, що жодної матеріальної шкоди Україні не було завдано».
Також Роман Тимків надав ZAXID.NET копію висновків цієї комісії. Директор заводу не розуміє, чому після військової прокуратури, підозри якої не справдились, цю кримінальну справу перебрало на себе Антикорупційне бюро України та на чому грунтуються підозри детективів.
Акт про перевірку двигунів В-46-6, які Львівський бронетанковий завод мав встановити на танки Т-72
Роман Тимків зазначив, що всі ці двигуни були виготовлені не пізніше 1989 року, однак з того часу вони були запаковані та не були у використанні. Окрім того, він наголосив, що Львівський бронетанковий завод продав «Укроборонпрому» ці двигуни за значно нижчою ціною, ніж пропонувала рахункова палата. «Мінімальна ціна двигуна В-46-6 становить 833 тис. грн, максимальна – 900 тис. грн. Ми їх продали міністерству оборони за 680 тис. грн», – додав Роман Тимків.
Нагадаємо, 14 липня перед запланованим візитом на Львівський бронетанковий завод президента України Петра Порошенка детективи НАБУ затримали директора підприємства Романа Тимківа, його заступника Олега Ткаченка та трьох посадовців Центрального бронетанкового управління Збройних сих України за підозрою у розтраті 28,5 млн грн шляхом підміни нових двигунів В-46-6 до танків Т-72 на старі, подекуди несправні.
Детективи НАБУ встановили, що службові особи ЦБТУ ЗСУ у змові зі службовими особами ДП «Львівський бронетанковий завод», засновником ТОВ та за участі фірм з ознаками фіктивності розробили та реалізували корупційну схему, суть якої полягала у тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни, які раніше використовувалися. До того ж ці старі, а інколи й неробочі, двигуни раніше вже були продані – у 2008-2009 роках їх реалізовували підприємствам на внутрішньому ринку, як надлишкове майно Міноборони. Їх дії кваліфікували за ч. 5 ст. 191 ККУ («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).
Інфографіку із цією корупційною схемою опублікувало видання ЦЕНЗОР.НЕТ.
Клікніть, щоб збільшити
Роману Тимківу та Олегу Ткаченку суд призначив заставу в розмірі 2 млн грн та 1,8 млн грн відповідно. 18 липня за Романа Тимківа було внесено заставу і він вийшов із Київського СІЗО. За словами Романа Тимківа, 2 млн грн за нього внесла його сестра, яка впродовж 15 років займається будівельним бізнесом. Олег Ткаченко наразі під арештом.
Зазначимо, що у день затримання керівників Львівського бронетанкового заводу на офіційному сайті концерну «Укроборонпром» з’явилось повідомлення про те, що Романа Тимківа відсторонили від займаної посади, а виконувачем обов’язків директора заводу призначили одного з його заступників Олександра Гофнара.
Однак сам Роман Тимків стверджує, що не бачив офіційного наказу про своє відсторонення, а Олександр Гофнар виконував його посаду лише на час його відсутності. На дошці оголошень при вході на Львівський бронетанковий завод навіть продемонстрували наказ по особовому складу, у якому йдеться, що з 19 липня Роман Тимків повернувся на робоче місце та продовжує викоувати обов'язки директора підприємства.
Натомість директорка департаменту інформаційної політики концерну «Укроборонпром» Роксолана Шейко ще раз наголосила ZAXID.NET, що Роман Тимків офіційно відсторонений від посади директора Львівського бронетанкового заводу, та пообіцяла надати копію відповідного наказу.
Пізніше стало відомо, що детективи НАБУ у суді домагатимуться офіційного відстороннення Романа Тимківа з посади.
До слова, за даними бізнес-пошуової системи YouControl, Роман Тимків є власником низки підприємств в Івано-Франківську, зокрема компанії «Екстрім», «ВП КАЛУСЬКИЙ БРОВАР» та ПрАТ «Спеціалізоване автомобільно-транспортне підприємство-0901», ТОВ «Прикарпатська кераміка», ТОВ «МС Плюс бонус», ТОВ «Нікром Груп ЛТД», ТОВ «СУ-531», ПП «+999», ТОВ «НІКРОМ ТРЕЙД ГРУП», ТОВ «Водне плесо», ТОВ «Меблева фабрика ІФ», ТОВ «Смарт енерджі груп». Також він є позаштатним радником депутата Верховної ради України від БПП Юрія Солов'я.