На Львівському бронетанковому заводі ₴28,5 млн перевели в готівку і поділили між невідомими
Прокуратура встановлює осіб, які отримали 28,5 млн грн від Львівського бронетанкового заводу. Про це в ефірі Громадського радіо 16 липня заявив прокурор у справі директора ДП «Львівський бронетанковий завод» Романа Тимківа Максим Грищук. За його словами, 28,5 млн грн були переведені в готівку, а готівка була поділена між невстановленими особами.
На питання про те, хто був кінцевим отримувачем коштів, Максим Грищук відповів, що прокуратура ще не встановила рух коштів. Наразі відомо, що кошти були переведені в готівку. Готівка була поділена між тими особами, яких слідство ще не встановило.
«У нас є інформація про те, що ці двигуни були куплені іншою фірмою після неї (ТОВ «Булет Лайн» – ред). Тобто у нас були питання до керівника фірми (ТОВ «Булет Лайн» – ред) Степаненка, оскільки ті документи, за якими він купував двигуни, були підроблені. В нас є відповідні експертизи. Люди, прізвища яких фігурують у документах, кілька років тому за невелику плату надали свої паспортні дані для оформлення підприємства. Кошти були відмиті в такий спосіб», - заявив Максим Грищук.
Як інформував ZAXID.NET, 14 липня, детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали низку посадових осіб Збройних сил України та ДП «Львівський бронетанковий завод» за підозрою привласненні 28,5 млн грн.
Затриманим інкримінують вчинення злочину за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Детективи встановили, що службові особи ЦБТУ ЗСУ Озброєння Збройних Сил України у змові зі службовими особами ДП «Львівський бронетанковий завод», засновником ТОВ та за участі фірм з ознаками фіктивності розробили та реалізували корупційну схему. Суть схеми полягала у тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни, які раніше використовувалися. До того ж ці старі, а інколи й неробочі, двигуни раніше вже були продані - у 2008-2009 роках їх реалізовували підприємствам на внутрішньому ринку, як надлишкове майно Міноборони.