Росія і Угорщина хочуть не допустити набуття чинності українського закону про освіту

У РФ, зокрема, перейнялися правами «російськомовних громадян», а також «людей інших національностей»

19:51, 17 жовтня 2017

Росія і Угорщина мають намір не допустити, щоб закон про освіту в Україні набув чинності. Про це заявила спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко на зустрічі з головою Держзборів Угорщини Ласло Кевером, передає УНІАН.

«Ми діятимемо, щоби спонукати Україну прибрати із закону всі дискримінаційні заходи. Ми не можемо допустити, щоб він набрав чинності», – заявила Матвієнко.

За її твердженнями, «закон порушує базові принципи міжнародного права». Вона нагадала, що Рада Федерації одноголосно ухвалила заяву у зв’язку з «утиском прав російськомовних громадян, людей інших національностей» в Україні.

«Ми не можемо не звертати уваги на цей закон. Він грубо порушує європейські конвенції в сфері прав національних меншин, їхніх мов і культури. В Україні проживають мільйони російськомовних співвітчизників. З ухваленням закону про освіту політика витіснення російської мови і зовсім набуває «законних» форм», – зазначила Матвієнко.

Водночас Ласло Кевер заявив, що Україна потрібна Угорщині, як «стабільний і врівноважений сусід».

«Закон про освіту свідчить, що, на жаль, сьогодні ця країна є нестабільною. Питання зачіпає нас не меншою мірою, ніж Росію. В Україні проживає 170 тис. угорців. Цей закон унеможливлює навчання дітей угорською мовою. Ми не знайшли жодної здорової причини ухвалення цього документа, крім бажання посилити напругу всередині України», – сказав він.

Як повідомляв ZAXID.NET, через новий український закон про світу уряди Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість. Зокрема — через норми цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон «Про освіту».