Угорщина оголосила про блокування руху України до ЄС через новий закон про освіту

Угорські урядовці стверджують, що Україна «може забути про інтеграцію до Європи» після підписання закону

СвітКатерина Чурилова, 26 вересня 20179332
Угорщина «блокуватиме і буде накладати вето» на подальше зближення України з ЄС

Уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро, пише «Європейська правда».

Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Порошенком закону «Про освіту».

«Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України», – підкреслив очільник МЗС.

Рішення Порошенка він назвав «ганебним».

Офіційний сайт угорського МЗС наводить слова Сіятро про те, що Порошенко декларував прагнення України бути ближче до Європи, але рішення про підписання закону є «далеким від Європи, адже був зроблений величезний крок у зворотному напрямку».

У повідомленні МЗС наголошується, що Україна «може забути про інтеграцію до Європи», а також наводиться пояснення у вигляді прямої цитати міністра: «Угорщина буде блокувати будь-які ініціативи, вигідні Україні, у міжнародних організаціях, особливо в ЄС».

Варто зауважити, що після підписання Петром Порошенком закону «Про освіту», яке відбулося ввечері 26 вересня, угорський уряд не мав змоги ухвалити формальне рішення з цього приводу, оскільки прем’єр-міністр Віктор Орбан нині перебуває в азійському турне. Зокрема, заява Сіятро була зроблена під час його візиту до Сінгапуру. Водночас помітно, що Угорщина готувалася до такого рішення.

Одночасно із повідомленням МЗС було поширено ілюстрацію з ключовими тезами із заяви Сіятро, причому на картинці його висловлювання наведені детальніше, аніж у текстовій заяві.

Ілюстрація із заявами Сіятро

«Угорщина, перебуваючи в Європейському Союзі, блокуватиме і буде накладати вето на будь-які кроки, які могли б бути подальшим прогресом у процесі європейської інтеграції України у дусі програми Східного партнерства», – йдеться, зокрема, на ілюстрації.

«Сором та розчарування, що Президент України підписав закон про освіту. Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України», – повідомляється також там.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Він передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Закон викликав чималу критику з боку держав-сусідів України, а саме - Румунії, Угорщини, Молдови та Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук