Петро Порошенко підписав закон про реформу освіти

Закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі

СуспільствоАндрій Стець, 25 вересня 201716605
Петро Порошенко назвав ухвалений закон «однією з найголовніших реформ»

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», - сказав Порошенко, якого цитує прес-служба.

Він особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі, закон забезпечує рівні можливості для всіх.

Водночас Порошенко наголосив на важливості неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

При цьому Порошенко звернувся до Міністерства закордонних справ і Міністерства освіти, закликавши відомства провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

Як інформував ZAXID.NET, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який започатковує реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова, українська.

Нова редакція закону «Про освіту» передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Закон викликав чималу критику з боку держав-сусідів України, а саме - Румунії, Угорщини, Молдови та Польщі, які висловили занепокоєння новим українським законом про освіту. Зокрема, через ухвалення цього закону голова МЗС Угорщини Пейтер Сійярто заявив про бойкот України на міжнародній арені. За його словами, угорська дипломатія перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ.

В свою чергу, президент Молдови Ігор Додон назвав новий закон «несправедливим», і зажадав щоб Україна скасувала його через мовне питання, а Польща закликала Україну до консультацій щодо його застосування в школах.

Своєю чергою, в Міносвіти України відкинули всі звинувачення у витісненні мов меншин з освітнього процесу та заявили, що перехід школярів із рідної мови навчання на українську буде не одномоментним, а поступовим. Також в МОН заявили, що готові скерувати на експертизу до Ради Європи мовну статтю нового закону «Про освіту».

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, Україна буде робити все для розвитку рідної мови, але й про мови національних меншин не забуватиме.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук