Президент Румунії скасував візит в Україну через закон про освіту

Президент Румунії скасував візит в Україну через закон про освіту
фото Accent TV
Президент Румунії назвав своє рішення "сильним дипломатичним сигналом"

Президент Румунії Клаусс Йоганніс скасував візит в Україну, який мав відбутися в жовтні, і зустріч з президентом України Петром Порошенком у зв’язку з прийнятим Верховною Радою законом «Про освіту». Про це сам президент Румунії заявив на прес-конференції в Нью-Йорку після сесії Генасамблеї ООН в четвер, 21 вересня, повідомило агентство Agerpres.

«Дізнавшись про цей закон (закон “Про освіту”), я скасував свій візит в Україну. Також скасував прийом голови парламенту, призначений на кінець вересня, таким чином передавши дипломатичний сигнал. Скасування президентського візиту – дуже сильний сигнал», — заявив він.

ЙоГанніс підкреслив, що прийнятий в Україні закон про освіту суперечить взаємним благим намірам.

«Я мав відвідати Україну з візитом у жовтні цього року, візит, який я підготував кілька етапів з президентом Порошенком. Останній раунд переговорів відбувся на зустрічі НАТО в Брюсселі. Мене дуже неприємно здивував поворот подій в парламенті України, що, не повідомляючи своїм партнерам, парламент прийняв закон, який, на наш погляд, суперечить нашим взаємним благим намірам. Справа в тому, що цей закон, якщо він буде прийнятий, різко обмежить доступ меншин до освіти на їхній рідній мові, і нам це дуже прикро. В Україні багато румунів», – заявив Йоганніс і додав, що він планував разом з Порошенком відвідати Чернівецьку область, де налічується найбільша румунська нацменшина.

Він також повідомив, що передав інформацію про скасування свого візиту як через дипломатичні канали, так і особисто українському президентові.

Нагадаємо, раніше румунський парламент прийняв декларацію щодо нового українського законону «Про освіту».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук