Парламент Угорщини одноголосно засудив український закон про освіту

СвітАндрій Стець, 19 вересня 20178131
Будівля парламенту Угорщини

Депутати парламенту Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону «Про освіту», наголосивши, що він грубо порушує права угорської національної меншини на Закарпатті. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на угорське видання Magyar Nemzet.

Як повідомляється, у своїй резолюції депутати закликали Україну поважати основні європейські цінності - демократію та верховенство закону, та не допустити набуття чинності цього закону.

Депутати наголосили, що український закон про освіту серйозно порушує право угорців Закарпаття на освіту їхньої рідною мовою, а також суперечить низці міжнародних документів, зокрема, Копенгагенському документу та Паризькій хартії ОБСЄ, Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, договору про основи добросусідства та співпраці та іншим.

Як стверджує резолюція, освітній закон порушує і Конституцію України, згідно з якою схвалення нових законів або внесення поправок у чинні закони не має обмежувати наявні права. Крім того,

Основний закон України забороняє етнічну та мовну дискримінацію, вказують угорські депутати.
Також парламент закликав міжнародне співтовариство засудити закон.

Депутати звернулися до уряду Угорщини з проханням вжити всіх необхідних заходів, аби закон не почав діяти, та регулярно інформувати щодо цього питання парламентські комітети.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше в МЗС Угорщини вже заявили, що Будапешт через український закон, який вважає дискримінаційним щодо угорської меншини, не підтримуватиме жодної української ініціативи та важливих для України рішень у міжнародних організаціях і навіть перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ на міжнародній арені.

Раніше Угорщина поскаржилася на Україну до ОБСЄ, ООН та Євросоюзу через новий закон про освіту, який, на думку Будапешта, обмежує права угорської меншини.

Зазначимо, що угорці є найчисельнішою національною меншиною на Закарпатті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук