Російські окупаційні адміністрації на Донбасі вербують найманців з громадянством РФ для створення «миротворчих» підрозділів, які виконуватимуть завдання у Нагірному Карабаху. Про це повідомила у п'ятницю, 13 листопада, речниця Міноборони Юлія Шевченко з посиланням на інформацію Головного управління розвідки Міноборони.
«Російсько-окупаційні адміністрації за розпорядженням російських кураторів продовжують заходи з прискорення процесу примусової паспортизації населення на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях. Наявність російського паспорта є обов’язковою умовою проходження військової служби у з’єднаннях і частинах першого та другого армійських корпусів російсько-окупаційних військ», – сказала Шевченко.
За її словами, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях здійснюється вербування осіб з російським громадянством з метою комплектування так званих «миротворчих» підрозділів для виконання завдань у Нагірному Карабасі.
Наявність російського паспорта є обов’язковою умовою проходження військової служби у з’єднаннях і частинах бойовиків. Без російського громадянства не беруть також у російські «миротворці», яких потім направляють у Нагірний Карабах, кажуть у Міноборони.
Як інформував ZAXID.NET, 10 листопада Російська Федерація відправила миротворчий контингент у Нагірний Карабах. Військові вилетіли з аеродрому в місті Ульяновськ. Понад 1900 російських військовослужбовців перебуватимуть на лінії розмежування.
Раніше прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив про підписання заяви з президентами Росії і Азербайджану Володимиром Путіним і Ільхамом Алієвим про припинення війни в Нагірному Карабасі. Угода набрала чинності з 01:00 10 листопада та передбачає передачу під контроль від Вірменії Азербайджану Кельбаджарського, Агдамського, Лачинського районів і територій в Газаському районі.
Домовленості, зокрема, передбачають розміщення російських військових-миротворців уздовж лінії зіткнення протягом п'яти років з автоматичним подовженням на аналогічні терміни.
У Вірменії на тлі цієї заяви спалахнули масштабні протести, люди захопили будівлю парламенту та напали на його голову. Вони вимагали сказати, де перебуває прем'єр-міністр Нікол Пашинян.