Російські миротворці для Нагірного Карабаху раніше воювали в Україні
У 2014 році 15-та миротворча бригада брала участь в операції з анексії Криму і пізніше в бойових діях на Донбасі
Станом на ранок 10 листопада в Нагірний Карабах вилетіли вже 10 літаків з російськими миротворцями на борту. Основу миротворчої групи складимуть військові російської 15-ї ОМСБр.
За даними волонтера-розслідувача з організації InformNapalm Іраклі Комахідзе, військові 15-ї ОМСБр з Самари брали участь в захопленні Криму та окупації частини Донбасу.
Комахідзе уточнив, що з грудня 2005 року по листопад 2008 року ця миротворча бригада перебувала в зоні грузино-абхазького конфлікту. Брала участь в російській агресії проти Грузії в серпні 2008 року.
А у 2014 році 15-та миротворча бригада брала участь в операції з анексії Криму і пізніше в бойових діях на Донбасі, про що є чимало документальних підтверджень. Саме бійцями-контрактниками з цієї бригади укомплектовувались лави незаконних воєнізованих угруповань на Донбасі.
Військових 15-ї ОМСБр передислокували ближче до Донбасу одразу після анексії Криму, а згодом вони брали активну участь у бойових діях в ОРДЛО.
Всього для розгортання миротворчого контингенту в зоні нагірно-карабаського конфлікту будуть перекинуті 1 960 військовослужбовців, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спецтехніки.
Що відбувається в Нагірному Карабасі
Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР. Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.
Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.
Вірменія й Азербайджан вранці 27 вересня розпочали бойові дії у Нагірному Карабаху, звинувативши одне одного в обстрілі прикордонних територій та у провокуванні насильства. Обидві країни оголосили воєнний стан та мобілізацію. Бойові дії призвели до військових втрат з обох сторін та численних жертв серед мирного населення.
10 листопада Вірменія і Азербайджан домовилися про припинення війни. Варто зазначити, що всі попередні перемир'я дуже швидко порушувались. Одразу після цього Вірменія оголосила про введення російських миротворців у Нагірний Карабах.