Росія за час після анексії Криму незаконно видобула 7,2 млрд куб. м природного газу, з яких майже половина – близько 3,5 млрд куб. М – з Одеського газового родовища, повідомила голова правління державної акціонерної компанії «Чорноморнафтогаз», дочірньої компанії «Нафтогазу України», Світлана Нєжнова в ефірі «Громадського».
«Видобуток газу на Одеському родовищі триває. До моменту анексії там було пробурено сім свердловин, потім – ще 11 свердловин. Родовище зараз використовується на повну. Нелегітимна влада Криму намагається викачати побільше газу звідти», – сказала Нєжнова, яку процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».
Вона також не змогла прокоментувати повідомлення, що Росія нібито готова припинити видобуток газу на Одеському газовому родовищі. За її словами, відповідної заяви від офіційних російських органів не надходило.
«Росія з самого початку анексії знала, що це економічна зона України. Оскільки наближаються міжнародні суди, може, Росія буде вживати якихось заходів», – припустила голова правління «Чорноморнафтогазу».
Після анексії Росією Криму в 2014 рік самопроголошена влада оголосила власністю Криму континентальний шельф півострова, а також майно «Чорноморнафтогазу» і заявила про створення замість нього кримського республіканського підприємства з такою ж назвою, яке на початку 2018 року було реорганізоване в державне унітарне підприємство республіки Крим «Чорноморнафтогаз» .
«Нафтогаз України» залучив американську компанію Covington & Burling LLP до захисту своїх інтересів в рамках судового спору про втрачені кримські шельфові активи. У вересні 2017 року «Нафтогаз України» повідомив про подачу спільно з шістьма дочірніми компаніями в сформований при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі суд позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням РФ українських газових активів в Криму. Тоді «Нафтогаз» з посиланням на експертів оцінював збитки групи в результаті окупації Криму в суму близько 5 млрд дол. США і очікував винесення судом рішення у справі до кінця 2018 року.