В Росії відкрили справу проти міжнародного алкогольного холдингу Global Spirits і оголосили в розшук його бенефіціара, українського бізнесмена Євгена Черняка. Хоча Global Spirits вже давно заявила про вихід з ринку РФ, російські силовики кажуть, що провели обшуки в офісах, які досі належать саме цій компанії. Про це повідомили російські пропагандистські ЗМІ.
Співробітники великого алкогольного холдингу Global Spirits [власник бренду «Хортиця»] проходять у Росії у справі про спонсорування ЗСУ. За даними російських силовиків, вони перевели на ці цілі понад 500 млн рублів з лютого до квітня 2022 року.
Серед підозрюваних – голова наглядової ради алкогольного холдингу Євген Черняк та інші засновники й керівники.Черняка оголошено в розшук за звинуваченням у фінансуванні ЗСУ, а двох його «співучасників» затримано в Москві.
Як пише «Українська правда», Global Spirits є власником низки підприємств із виробництва алкогольних напоїв: лікеро-горілчаний завод «Хортиця», Одеський коньячний завод. Український бізнесмен Євген Черняк є генеральним директором холдингу Global Spirits.
Згодом компанія Global Spirits оприлюднила офіційну позицію, у якій намагається переконати, що ніколи не працювала у Росій.
«Це ворожий пропагандистський абсурд. Компанії «Global Spirits» ніколи не було в РФ і не може бути зараз. Ні на яких її співробітників на території РФ ніяких справ не порушено. І ніхто, звичайно, не затриманий. Це примітивна брехня», – йдеться у заяві виробників алкоголю.
«Проти Global Spirits з 2014 року введена санкція про заборону постачання продукції на ринок РФ. І зараз, увімкнувши VPN, можна побачити цю постанову на сайті їх контролюючого органу. Санкція, яка діє вже 9 років, однією з перших заборонила постачання української горілчаної продукції та пива. В одному документі – заборонено постачати та продавати продукцію. Відповідно, товар на ринок РФ не міг постачатися ні в якому вигляді», – вважають у Global Spirits.
«Global Spirits 24 лютого 2022 року відкликала ліцензію на виробництво брендів у РФ, як і багато інших українських виробників. Це єдина можлива процедура, за якою дію ліцензії можна припинити раніше встановленого терміну. Global Spirits зробила це так, як і всі американські та європейські компанії, що прийняли рішення залишити ринок країни-агресора», – додали у компанії.