Росія подала позов проти України через санкції проти «Промінвестбанку»

Державна корпорація «Внешэкономбанк» вимагає компенсації втрат через запроваджені обмеження

Росіяни судяться через «Промінвестбанк»

Російська державна корпорація «Внешэкономбанк» звернулася з позовом проти України до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма. Причиною цього кроку стали санкції України проти їхньої української «дочки» – ПАТ «Промінвестбанк». Про це в російській кредитно-фінансовій установі повідомили 21 червня, передає DW.

Росіяни вбачають у санкціях України проти їхнього українського дочірнього підприємства порушення українцями положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ, укладеної 1998 року. «За останні кілька років українська влада порушила всі гарантії, які сама ж надала в інвестиційній угоді», – заявив представник російської банківської держкорпорації Ігор Краснов.

Тож росіяни вимагають компенсації втрат, завданих санкціями «Промінвестбанку».

Як інформує «Економічна правда», «Внешэкономбанк» став власником «Промінвестбанку» 2008 року. Свої інвестиції в розвиток української «дочки» росіяни оцінили у 2,7 млрд доларів США.

Менеджмент банку запевнив, що раніше направив Україні письмове повідомлення про інвестиційну суперечку й запропонував почати перемовини з врегулювання збитків. Про плани ініціювати процес в арбітражі Стокгольма «Внешэкономбанк» вперше заявив ще у вересні минулого року.

2018 року Апеляційний суд Києва вирішив накласти арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави: ВТБ, «Промінвестбанку» та «Сбербанку». Це рішення ухвалили з заявою про забезпечення позову про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Потім «ВТБ», «Промінвестбанку» та «Сбербанку» також заборонили здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, в тому числі, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

Гаазький арбітраж раніше повідомив про ухвалення рішення на користь позивачів у цій справі, проте його деталі були відсутні. Згідно з регламентом UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law) 1976 року, який посилався арбітраж, арбітражне рішення викладається в письмовій формі і є остаточним обов'язковим для сторін. Сторони отримали зобов’язання виконати арбітражне рішення без зволікання.

Зазначений розгляд у Гаазі було ініційовано українськими позивачами проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестиційного договору і відповідно до регламенту UNCITRAL.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання з серпня 2014 року, а саме перешкоджали їхнім інвестиціям в об'єкти нерухомості в окупованому Криму, що в підсумку призвело до експропріації цих інвестицій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук