Росія й Португалія летять одним рейсом

Ще дві європейські збірні пакують валізи додому з ЧС-2014

08:01, 27 червня 2014

Так склалося, що в останніх групах ЧС-2014 у Бразилії кожна збірна мала хоча б мінімальні шанси на вихід до 1/8 фіналу. Однак великих сюрпризів не сталося: команди, які більш очевидно претендували на фінальну частину раніше, вибороли свої перепустки на наступні матчі мундіалю.

У свою чергу на один рейс - із Бразилії в Європу - прямують збірні Росії та Португалії. Також додому повертаються команди Гани і Південної Кореї.

Про останній день групового етапу чемпіонату світу в Бразилії читайте в короткому огляді ZAXID.NET.

Португалія - Гана 2:1

Інтрига у групі G зберігалася до останнього моменту, адже за певних обставин кожна команда мала шанс отримати путівку в 1/8 фіналу ЧС-2014. Підопічні Паулу Бенту здобули свою першу і останню перемогу на ЧС-2014 у Бразилії. Однак попри перемогу у матчі зі збірною Гани з рахунком 2:1 португальцям не вистачило очків і забитих голів, аби вийти з групи.

Рахунок зустрічі відкрив ганський футболіст Бойе, який під час португальської атаки випадково закотив м'яч у власні ворота.

Збірна Гани змогла зрівняти вже на 57 хвилині - відзначився Гьян. Паралельно у матчі між збірними Німеччини та США забив Томас Мюллер, що в принципі було на руку португальцям.

Однак, щоб вийти з групи, португальцям потрібно було багато забивати, аби обійти США за різницею м'ячів. Однак збірна Португалії спромоглася лише на один гол - на 80 хвилині забиває головна зірка команди, Кріштіану Роналду.

Попри перемогу португальці пакують валізи додому, а збірні Німеччини і США продовжують боротьбу за звання чемпіона світу.

США - Німеччина 0:1

Перед матчем у мережі активно обговорювали, що збірні можуть домовитися про нічию. За очками і забитими голами це влаштовувало обидві команди. Однак Бундестім була б не Бундестім, якби легко здалась американцям.

Німці більше володіли мячем, зробили майже вдвічі більше передач, більше атакували. Щоправда, дещо не склалося з реалізацією.

Німецькій команді вдалося забити лише один гол. На 55 хвилині відзначається Томас Мюллер, який після розіграшу кутового запустив м'яч по дузі під штангу приблизно з 16 метрів й зробив це дуже точно і досить сильно. Нападник Баварії забиває свій четвертий гол на цьому мундіалю.

Володіючи перевагою, німці не підпускали американців до своїх воріт. Проте навіть такий програш влаштовував американців - за різницею м'ячів збірна США обійшла португальців і продовжує боротьбу за Кубок світу.

Алжир - Росія 1:1

Перед початком мундіалю збірній Росії передрікали легкий вихід з групи, мовляв, проблеми можуть бути лише зі збірною Бельгії. Однак підопічні Фабіо Капелло під час ЧС-2014 не спромоглися навіть жодного разу перемогти, зарахувавши на свій рахунок одну поразку і дві нічиї.

Російська збірна зіграла в нічию з командою Алжиру і змушена залишити мундіаль в Бразилії. Африканці, натомість, вперше за 32 роки пробиваються у фінальну частину чемпіонату світу і стають справжніми національними героями в себе вдома.

Героєм матчу безумовно став 26-річний нападник Алжиру Іслам Слімані, який забив вирішальний гол для своєї збірної. Окрема спасибі алжирці повинні сказати своєму голкіперу, Раїсу Мболі, який демонстрував вищі здібності у захисті воріт.

А все починалось доволі позитивно для команди Капелло: російська збірна відкрила рахунок вже на 6 хвилині - забив Кокорін. Однак подвоїти перевагу ніяк не вдавалося - паси були неточними, реалізація бажала кращого.

Російська збірна утримувала перевагу увесь перший тайм, а от вже всередині другого зрівняли алжирці - відзначається герой попереднього матчу Слімані.

Нічия з урахуванням програшу Південної Кореї у паралельному матчі повністю влаштовувала алжирців. І вони зуміли її втримати, таким чином отримуючи путівку до 1/8 фіналу мундіалю, де збірна Алжиру зустрінеться з німецькою командою.

Південна Корея - Бельгія 0:1

Молода та амбітна бельгійська збірна не втомлюється збирати симпатії з усього світу, які, до слова, більше йдуть в кредит бельгійцям, аніж за виправдані заслуги. Провівши три матчі групового етапу ЧС-2014 у Бразилії, збірна Бельгії отримала три перемоги, однак кожного разу успішне завершення матчу було під питанням.

У цьому матчі корейці не втомлювалися шукати підступи до воріт Бельгії. У другому таймі для них це мало стати навіть не одного гравця легше - за грубе порушення наприкінці першої половини гри арбітр вилучає з поля Дефура.

Однак навіть в меншості бельгійці зуміли не пропустити і навіть вирвати перевагу - на 80 хвилині забиває Вертонген. І попри зусилля корейської збірної, бельгійці втримали перевагу до фінального свистка. У наступному раунді збірна Бельгії зійдеться на полі з командою США.