Російські окупанти обстріляли лікарню в Сєвєродонецьку. Поранення отримали 9 людей. За даними військової адміністрації області, 14 травня росіяни загалом здійснили 11 атак по місту. Про обстріл, який стався напередодні, у неділю, 15 травня повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. На відео, яке поширив Гайдай, видно понищений вхід, фасад і розбиті шибки лікарні.
«За минулу добу орки здійснили 11 артилерійських атак по Сєвєродонецьку. Гатили по житлових будинках, хімзаводі, технікумі та лікарні. Лише за вечір поранення дістали одразу 9 мирних мешканців міста. Всі вони отримали медичну допомогу в розбитій лікарні. Не дивлячись на обстріли, вона продовжує працювати», – повідомив Сергій Гайдай.
Він розповів, що внаслідок обстрілу сталася пожежа. Близько десятка снарядів було умисно випущено саме по будівлі медзакладу.
Також він розповів, що до цього випадку було 300 ліжок для лікування пацієнтів, тепер залишилося лише 100.
Також близько 18:30 Сергій Гайдай повідомив, що внаслідок обстрілів двоє людей загинули.
«Двоє загиблих у старому районі Сєвєродонецька. Орки вчора ввечері накрили місто артилерією, обстріли продовжилися і сьогодні, тож загиблих виявили лише зараз. Було влучання в житловий будинок», – написав Гайдай.
Прінт-скріни з відео Сергія Гайдая
Також 14 травня росіяни пошкодили виробничий цех заводу «Азот» – одного з найбільших хімзаводів Європи, а також технікум і щонайменше 11 житлових будинків.
Також він зазначив, що з Сєвєродонецька вдалося евакуювати 10 людей, серед яких чотири дитини та двоє маломобільних.
«Патрульні поліцейські змогли забрати 10 людей, автомобіль потрапив під обстріл. На щастя, без постраждалих, швидко проскочили. Люди вже в безпеці», – зазначив Гайдай.
Він зазначив, що сьогодні у місті неспокійно.
Нагадаємо, що у кінці квітня у Сєвєродонецьку росіяни знищили одну з двох працюючих в області лікарень.
До слова, за інформацією омбудсменки Людмили Денісової, за 80 днів повномасштабної війни війська РФ зруйнували 616 медичних закладів, з них 101 — знищені повністю. Для їх відновлення, за даними МОЗ, потрібно 32 млрд грн.