У вівторок, 10 жовтня, Генеральна асамблея ООН не обрала Росію членом Ради Організації з прав людини. Про це повідомили постійний представник України в ООН Сергій Кислиця та прес-служба Ради.
Серед 15 членів Ради ООН з прав людини на 2024-2026 роки, яких обрала Генасамблея, Російської Федерації немає.
Зазначається, що РФ змагалася з Албанією та Болгарією за два місця у Раді, зарезервовані для країн Східної та Центральної Європи.
У голосуванні взяли участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку. Зазначається, що Росія отримала 83 голоси з необхідних 97 для обрання в Радбез ООН з прав людини. В результаті до РПЛ потрапило 15 країн, серед яких Албанія та Болгарія. Росія була однією з країн Центральної та Східної Європи, яка боролася за ці два зарезервовані місця в РПЛ.
Кислиця повідомив, що Албанія набрала 123 голоси, Болгарія – 160, а Росія – всього 83.
Своєю чергою, уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що «сьогодні здоровий глузд переміг».
«Країна-терорист, яка зухвало порушує основоположні права людини, чинить геноцид на українській землі, спотворює міжнародне гуманітарне право – намагалася повернути собі місце у Раді ООН з прав людини, з якої її вигнали півтора року тому. Щось змінилося? Так, на гірше! Відтоді стали відомі сотні подібних звірств агресора на Чернігівщині, Херсонщині, Харківщині», – йдеться у дописі Лубінця.
Він наголосив, що «Росія вбиває, руйнує та викрадає не лише на українській землі».
Як пише «Європейська правда», минулого місяця стало відомо, що РФ поширює серед держав-членів ООН позиційний документ із закликом підтримати її обрання до складу Ради з прав людини.
В українському МЗС тоді заявили, що просуванням своєї кандидатури Росія намагається довести, що «може продовжувати безкарно грубо порушувати права людини, скоювати воєнні злочини та злочини проти людяності».
Рада ООН з прав людини розташовується в Женеві й складається з 47 членів, кожен з яких обирається на трирічний термін. У квітні 2022 року Росію виключили з цього правозахисного органу ООН. За виключення Росії проголосували 93 члени Генеральної асамблеї ООН, ще 24 були проти цього, а 58 утрималися. У втраті членства Москва звинувачує «Сполучені Штати та їхніх союзників»