Російський банк спробував захопити спорткомплекс на Сихові

Вчора ввечері у Львові рейдери спробували захопити фітнес-центр мережі «Sport life». На місце події приїхали представники міліції та громадські активісти. Причиною конфлікту назвали недотримання умов кредитного договору.

«Sport life» на вулиці Зубрівській, 38 орендує приміщення, яке належить приватному підприємству «Шива». В 2014 році «Шива» отримала кредит в VS Bank строком на 5 років на суму в 2 млн. 630 тис. доларів. Станом на 1 березня 2015 року підприємству лишалось виплатити 1 млн. 860 тис.

Як заявив Віталій Ломакович, інвестор ПП «Шива», через різке зростання курсів валют, в підприємства виникли проблеми із виплатами кредиту. Тож вони запропонували VS Bank переглянути умови кредитування. Та банк відмовився. Починаючи з 1 березня 2015 року ПП «Шива» не сплачувало кредит.

Посилаючись на умови іпотеки, 10 серпня VS Bank отримав рішення про державну реєстрацію права власності на будівлю на вулиці Зубрівський. Та згідно з рішенням Шевченківського районного суду від 29 липня цього року, на все майно ПП «Шива» було накладено арешт та заборона відчуження. Тож Віталій Ломакович звинувачує VS Bank у змові з приватним нотаріусом Олексієм Микитченко, який у зв’язку з переєстрацією зняв заборону Шевченківського суду, та з державним реєстратором Корнєєвою Є.Ю., яка видала вищезгадане рішення про державну реєстрацію.

В.о. начальника Головного територіального управління юстиції в Львівській області Ярослав Жукровський пояснив ситуацію так: рішення про перереєстрацію приймалось не у Львові, а в Києві – відповідно до наказу Мінюсту про те, що об’єкти площею більше 5 тис. кв. м. мусять реєструвати в Укрдержреєстрі. І рішення про державну реєстрацію прав і обтяжень 10 серпня приймав державний реєстратор Марченко О.А. в Києві.

Як заявив Ломакович, ПП «Шива» отримали відповідь від голови спостережної ради банку, що вони були готові домовлятись з позичальниками щодо змін умов кредитування. Зустріч між представниками банку та підприємцями мала відбутись о 17:00 11 серпня. Але о 16:00 до приміщення, яке стало об’єктом суперечки, прийшли рейдери.

Анна Онисюк, представниця мережі «Sport life», розповіла, що в той час, коли в клубі тривали заняття, до приміщення увірвали невідомі люди в цивільному. Разом з ними були представники Державної служби охорони, які погрозами змусили працівника «Sport life» віддати ключі від технологічних приміщень. Невідомі зрізали замки, встановили нові та виставили власну охорону. Невдовзі на місце події прибула міліція та громадські активісти (зокрема, члени львівської самооборони та «Правого сектору»).  У приміщенні спорткомплексу не було камер відеоспостереження, тож зафіксувати, хто саме це був, не вдалося. 

Представник державної служби охорони Денис Харчук сказав, що договір із VS Bank було підписано згідно законодавства України. Проте зараз розглядається можливість розірвання угоди.  

Віталій Ломакович стверджує, що за його інформацією вказівку вдатись до рейдерської атаки дав безпосередньо член правління VS Bank Теодор Волков.

ПП «Шива» подала позов до Львівського окружного адміністративного суду з метою визнати рішення про зміну права власності недійсними. Також були відкриті кримінальні провадження у зв’язку з погрозами та незаконним вторгненням до приміщення. 

У банку ж стверджують, що їхні дії є законними та ґрунтувались на Законі України «Про іпотеку». VS Bank називає себе законним власником будівлі на на Зубрівській, 38 і зазначає – вони не заважатимуть та не перешкоджатимуть роботі спортклубу, оскільки зацікавлені лише в майбутньому продажі приміщення. 

Власником 99,92% статутного капіталу ПАТ «ВіЕс Банк» є Sberbank Europe AG. В свою чергу власником 100% статутного капіталу Sberbank Europe AG є ВАТ «Сбербанк Росії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук