Російський газ взимку обійдеться Україні у $3 млрд

Російська влада стверджує, що Україна без допомоги ЄС не впорається з оплатою за їхній газ

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 30 вересня 20153090

Україні протягом зими за постачання російського газу доведеться заплатити близько $3 млрд, тому зобов’язання ЄС допомогти у фінансуванні принципово важливі, заявив президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з членами уряду в середу в Ново-Огарьово.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак під час своєї доповіді зазначив, що Єврокомісія обіцяла надати $500 млн на перший транш оплати газу, крім того, було досягнуто домовленість, що ЄС протягом всього зимового періоду допомагатиме Україні оплачувати газ.

Новак повідомив, що вперше в тристоронньому протоколі «відображено обов'язок і Євросоюзу, і Єврокомісії, яка представляє Євросоюз, про забезпечення організації через міжнародні фінансові інститути надання фінансування закупівель газу Україною, у тому числі виділення першого траншу в сумі $500 млн на закупівлю в жовтні газу у Росії для закачування в підземні газосховища для надійного проходження зимового періоду ». Путін на це перепитав: «Скільки дають їм грошей європейці?». «$500 млн – це перший транш. Але при цьому ми домовилися, що вони будуть протягом усього зимового періоду допомагати і вишукувати кошти, у тому числі через різні фінансові інститути, банки для України, оскільки там дійсно складне становище у «Нафтогазу», складне становище в українській економіці, самостійно вони не впораються», - відповів Новак, якого цитує «Интерфакс».

«У цьому і питання. Тому що закачати решту обсягу газу в ПСГ можна, але далі потрібно платити протягом всієї зими за російські поставки, а це близько $3 млрд приблизно. Звідки вони візьмуть ці гроші без допомоги європейських країн? Тому, якщо в цій угоді є зобов'язання європейської сторони забезпечити фінансування – це принципово важливо», – наголосив В. Путін.

Новак погодився, що «це було принципово важливим, щоб це було зафіксовано цим протоколом». «Зі свого боку ми підписали цей протокол, Єврокомісія підписала протокол. Вважаємо, що ми створили всі необхідні умови для того, щоб надійно пройти опалювальний сезон протягом цього зимового періоду », – сказав російський міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук