Російський культурний центр у Києві знову вивіз до РФ групу української молоді

У Росії у них будуть «пленери, творчі зустрічі та дискусії»

З Києва до Великого Новгорода прибула група молодих українських художників. Про це пише «Українська правда» із посиланням на інформацію «Російського центру науки і культури» в Києві.

Повідомляється, що живописці приїхали до міста 16 серпня, вони є учасниками міжнародного мистецького проекту «Три Софії: Софія Київська, Софія Новгородська, Софія Полоцька». У Росії у них будуть «пленери, творчі зустрічі та дискусії».

У центрі заявляють, що разом з українцями подорожують також молоді художники з Білорусі та РФ.

Повідомляється, що проект реалізується Міждержавним фондом гуманітарної співпраці країн СНД за підтримки «Росспівробітництва», представництвом якого в Україні є вищезгаданий центр, Міністерства інформації Білорусі, а також Українського фонду культури, і приурочений до 1030-річчя Хрещення Русі.

«Російський центр науки і культури» в Києві є представництвом в Україні Федерального агентства РФ у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці – так званого «Росспівробітництва».

Як відомо, 12 серпня Російський центр науки і культури в Києві відправив близько 70 учнів українських шкіл до Москви і Санкт-Петербурга для участі в навчально-освітній програмі «Росспівробітництва» «Здрастуй, Росія!».

Вивіз українських учнів до РФ викликав обурення у Верховній Раді. Нардеп Наталія Веселова направила депутатський запит у низку українських відомств з вимогою пояснити ситуацію.

Глава СБУ Василь Грицак доручив співробітникам служби розібратися з вивезенням школярів.

У Міністерстві освіти і науки України заявили, що не мають права забороняти подібні ініціативи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук