Російський ПЕН-центр обурений обшуками української бібліотеки в Москві

КультураК.С., 30 жовтня 20151521

Члени російського ПЕН-центру, який об'єднує відомих письменників і публіцистів, висловили обурення у зв'язку з репресіями проти Бібліотеки української літератури в Москві та затриманням директора Наталії Шириною.

У заяві, розісланій через Facebook і розміщеному, зокрема, на сторінці Сергія Пархоменка, члени ПЕН-клубу відзначають, що Бібліотека Української літератури «в нинішніх політичних обставинах залишається одним із останніх свідоцтв історичної єдності і духовної близькості двох великих народів, двох великих мов, двох великих літературних традицій».

«Знищення її стане ще одним злочином бездумних і безсовісних політиканів, готових на догоду агресивній мілітаристській кон'юнктурі сіяти ворожнечу і ненависть між громадянами Росії та України, незалежно від їх національної приналежності», - йдеться у документі.

Автори листа вимагають «припинити переслідування співробітників бібліотеки за абсурдними звинуваченнями». «Навіть якщо в фондах є видання, які російська влада чомусь вважає шкідливими або небажаними, - це не може служити підставою для кримінального переслідування керівників установи культури або для створення перешкод до його нормальної роботи», - наголошується у листі.

Лист підписали Євген Бунімович, Борис Гребенщиков, Денис Драгунський, Ігор Іртеньєв, Сергій Пархоменко, Борис Акунін, Віктор Шендерович, Олександр Геніс, Ірина Ясина, Олександр Архангельський та інші. Збір підписів триває.

Нагадаємо, що 28 жовтня в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки. Приводом для слідчих дій стала інформація, згідно якої в бібліотеці зберігаються екземпляри газети, в якій нібито спотворюються історичні факти, і що видання може носити «русофобський характер». Директор бібліотеки Наталія Шаріна була затримана після допиту. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук