На час спалаху захворюваності на респіраторні захворювання у Львові увесь комунальних рухомий склад додатково дезінфікують перед виїздом на маршрути. Ці спеціальні заходи наразі не мають кінцевої дати.
Вологе прибирання одного вагона в депо займає близько півгодини. Поверхні, з якими пасажири контактують найчастіше, бригади прибиральниць «Львівелектротрансу» миють по кілька разів.
«Ми взагалі все дезінфікуємо. Промиваємо всі крісла, всі пластикові елементи, все вимите. Але на поручні особливо ми звертаємо увагу, бо людина тримається тут рукою», — каже прибиральниця рухомого складу ЛКП «Львівелектротранс» Галина Труш.
Характерного запаху після обробки в салоні не лишається. Останні кілька років клінінгова служба комунального підприємства використовує антибактеріальний засіб. Аби протерти ганчірками весь рухомий склад, прибиральниці чергують у кілька змін.
«На ТО1 - це проходить раз в тиждень. Більш поглиблено і щодня вночі прибиральниці, прибираючи вагони після дня, проводять так зване вологе прибирання вагонів. Щодня на лінію в нас виїжджає 85 вагонів», — розповідає керівник трамвайного депо Роман Василишин.
Крім трамвайних вагонів обов'язкову щоденну дезінфекцію проходять і автобуси комунального АТП-1.
«А що воно дає? Воно ж нічого не дасть. Продезінфікували, другі пасажири хворі можуть заходити. Я борюсь з вірусами часником, цибулею, салом», — говорить пасажир громадського транспорту Микола.
В Ратуші ж певні, що санітарна обробка громадського транспорту – один із методів розірвання ланцюжка поширення інфекції.
«Більше половини львів'ян користуються громадський транспортом і це надважливо проводити такі дезінфекції. Особливо коли є спалахи інфекцій», — зазначив у коментарі ZAXID.NET заступник директора департаменту ЖКГ Андрій Білий.
Міське управління транспорту також рекомендує подбати про додаткове знезараження салонів і приватним перевізникам.
Нагадаємо, на Львівщині захворюваність на грип і ГРВІ продовжує стрімко зростати, попри те, що учнів понад 600 шкіл відправили на карантин. Минулого тижня по допомогу до медиків звернулося 16938 мешканців області. Майже 60% хворих – діти віком до 17 років. 66-річна жінка з Сокаля померла.