Завдяки львівському сміттю Самбір уперше рекультивує власне звалище. Самбірське сміттєзвалище рекультивовують уперше за роки незалежності. Це стало можливим після того, як депутати Самбірської міськради погодилися допомогти Львову в надзвичайній ситуації зі сміттям і прийняти 700 тонн львівського сміття.
Міський голова Самбора Юрій Гамар розповів ZAXID.NET, що поки що місто не може підписати довготривалої співпраці зі Львовом.
«Ми не можемо погодитися приймати більше. Бо можливості нашого сміттєзвалища не безмежні. Ми мусимо покращити умови на нашому полігоні. Ми хочемо спочатку зробити все, щоби зменшити навантаження на наш полігон. Бо ми розуміємо, що проблема Львова не вирішиться за кілька місяців. Це як мінімум рік. І якщо ми весь цей час прийматимемо сміття, то потім нам самим не буде куди вивозити і виникне проблема», – пояснив міський голова Самбора Юрій Гамар.
700 тонн львівського сміття Самбір погодився прийняти лише у тому випадку, якщо спершу рекультивують Самбірське сміттєзвалище, зроблять під’їзну дорогу з асфальтним покриттям, обкопають та обгородять сміттєзвалище.
Усі ці роботи буде зроблено за кошти Львівської міської та обласної рад.
«Ці роботи оплачує Львів та обласна адміністрація. Це унікальна нагода для Самбора довести до ладу наш полігон відходів. За чверть століття на звалищі накопичилося чимало проблем. Зараз можемо їх вирішити», – пояснив Юрій Гамар.
За його словами, станом на вечір 29 червня Самбірський полігон прийняв 150 тонн львівського сміття.
Щодо довготермінової угоди на прийом сміття, то за це міський голова Самбора хоче отримати від Львова гроші на сміттєсортувальну лінію та важку техніку для комунального господарства.
До слова, в березні цього року депутати Самбірської міськради відмовились надати дозвіл на разовий прийом сміття зі Львова. Лише 11 із 34 депутатів міськради під час сесії 24 березня підтримали пропозицію прийняти сміття зі Львова на місцевий полігон.
Нагадаємо, сьогодні депутати Львівської міської ради проголосували за передачу функцій з управління твердими побутовими відходами Львівській ОДА. За відповідне рішення під час засідання сесії проголосували 55 депутатів.