Самбірська міськрада відмовилася приймати сміття зі Львова
Депутати Самбірської міськради відмовились надати дозвіл на разовий прийом сміття зі Львова. Лише 11 із 34 депутатів міськради під час сесії 24 березня підтримали пропозицію прийняти сміття зі Львова на місцевий полігон.
Міський голова Самбора Юрій Гамар пояснив ZAXID.NET, що депутати можуть повернутися до цього питання, коли стане відомо, скільки сміття має приймати Самбір
«Немає жодної конкретики, як далі має бути. Скільки буде сміття, чи це буде разовий дозвіл, чи через деякий час знову до нас із таким звернуться. Хочемо чіткої картини, як воно має бути. Зараз немає чіткого розуміння, тому депутатський корпус хотів, щоб спершу прояснили ці питання і лише після цього можна надавати дозвіл», – пояснив Юрій Гамар.
Сам міський голова Самбора Юрій Гамар голосував за укладення угоди з Львовом, однак його однопартійці з партії «Воля» не підтримали рішення
За його словами, досі Самбір двічі приймав сміття зі Львова. «Перший раз це робили безкоштовно, бо розуміли, що біда. Другий раз була компенсація, але зараз депутати хочуть, щоб було чітко зрозуміло – на який це період. Ніби ж йдеться про те, що це одноразова акція. Але з часом знову може виникнути така потреба», – додав міський голова Самбора.
Він також уточнив, що депутати відмовилися приймати сміття в обмін на дозвіл приміським маршруткам заїжджати до залізничного вокзалу у Львові.
«Була висловлена така думка, але під час обговорення прозвучало, що це лише розмови, а хотілося б більше конкретики, більш предметної розмови. Але ключове було не те, що немає доїзду до вокзалу. Головне, що немає конкретики», – додав міський голова Самбора.
Юрій Гамар додав, що у вівторок, 28 березня, Самбірська міськрада збереться на позачергову сесію, на якій можуть повернутися до питання львівського сміття.
Зазначимо, що 23 березня стало відомо, що депутати Самбірської міськради погодилися прийняти 600 тон сміття зі Львова. Питання узгодили на засіданні керівників усіх фракцій міськради, відтак Самбір мав прийняти відходи в обмін на перенесення кінцевих зупинок приміських маршруток до залізничного вокзалу. Однак під час сесії такий варіант також не отримав достатньо голосів.
Водночас у четвер, 23 березня, Львів вже уклав угоди про вивезення сміття із трьома містами. Цими документами передбачений вивіз 900 тон сміття, однак у департаменті житлового господарства Львівської міськради зазначають, що цього недостатньо, оскільки угоди є короткостроковими.