«Сбербанк Росії» може розраховувати на підтримку НБУ

ЕкономікаО.Г., 14 травня 20159620

У першу чергу на підтримку НБУ можуть розраховувати «Приватбанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Промінвестбанк» і «Сбербанк Росії».

Про це йдеться в аналітичній записці міжнародного рейтингового агентства Standard&Poor's, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Згідно з документом, наразі в переліку Нацбанку перебуває п'ять банків, які мають велике значення для банківської системи, і яким буде надаватися першочергова підтримка регулятора.

«В переліку НБУ знаходиться п'ять банків, які мають високу значимість для банківської системи, які, швидше за все, отримають підтримку ліквідності в першу чергу. Цей вибір визначений низкою критеріїв, включаючи ринкову частку за обсягом активів і роздрібних депозитів не менше 2%», – відзначають аналітики агентства.

Водночас, за прогнозами експертів, НБУ продовжить надавати підтримку ліквідності системоутворюючим банкам, а також більшості банків середньої величини, однак лише за умови виконання регулятивних вимог.

«Наскільки ми розуміємо, тільки платоспроможні банки, які виконують застосовні пруденційні вимоги, мають право на одержання кредитів на рефінансування від НБУ, в той час як нестійкі, слабкі банки, що мають низьку значимість для банківського сектора, не отримають підтримки та будуть ліквідовані», – йдеться в аналітичній записці агентства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук