«Сбербанк» забере кондитерську фабрику АВК в Мукачеві через мільярдний борг

Фабрика не працювала з 2013 року і банк має намір продати її майно за 21 млн грн

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 28 лютого 20184280

Суд дозволив почати примусове стягнення майна кондитерської фабрики А.В.К. в Мукачеві Закарпатської області як застави за кредитом на користь української «дочки» російського «Сбербанку», свідчить відповідний наказ Господарського суду Закарпатської області від 30 січня, повідомило видання «FinClub».

Комплекс будівель фабрики і земельна ділянка в Мукачеві на вул. Духновича, 14 є заставним майном за договором про відкриття кредитної лінії, укладеному між «Сбербанком» і А.В.К. від 2009 року.

Стягнення застави відбудеться в рахунок часткового погашення заборгованості за кредитом А.В.К. на 56,8 млн доларів (1,4 млрд грн в еквіваленті).

Наказ видано на примусове виконання рішення госпсуду Закарпатської області від 19 жовтня 2017 року, яке набуло чиності 17 січня 2018 року. Після стягнення банк планує продати майно за 21,2 млн грн.

Раніше повідомлялося, що суд зобов’язав АВК повернути Райффайзен Банку Аваль 15,4 млн доларів.

Додамо також, що в листопаді 2016 року директор з якості кондитерської компанії «АВК» Андрій Гаряжа, якого цитувало видання «Дело», заявляв про намір компанії продати «Мукачівську кондитерську фабрику», яка, з його слів, не працювала з 2013 року.

Він також заявляв, що «обсяги виробництва фабрики для нас є недостатніми. А розширити кондитерську фабрику неможливо, оскільки вона розташована в центрі міста. Єдиний варіант – це продати її».

На кондитерській фабриці в Мукачеві розміщено 6 ліній з виробництва цукерок. Їхня сумарна потужність складає 48-50 тонн продукції на добу. Раніше на фабриці випускалися цукерки «Ромашка», «Наталка-Полтавка», «Золотий ключик» та інші.

Зазначимо також, що компанія втратила 70% виробничих потужностей після втрати фабрик в Донецьку і Луганську, відтак зараз основні потужності компанії розташовані у Дніпрі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук