СБУ викрила розкрадання державних коштів на Житомирському бронетанковому заводі

Вартість закупівель запчастин, які здійснило підприємство, була завищеною на 750 тис. грн

12:13, 2 березня 2020

Контрозвідники Служби безпеки України викрили оборудку із держкоштами на Житомирському бронетанковому заводі. Посадовців викрили у зловживанні державними грошима під час закупівлі запасних частин сумнівної якості, повідомив у понеділок, 2 березня, прес-центр СБУ.

Як наголошується у повідомленні, використання підроблених деталей призводило до передчасного виходу з ладу бронетехніки, яку завод передавав Збройним силам України.

Крім того, під час обшуків на підприємстві працівники СБУ виявили, що елементи запчастин виробляли в одній з країн Східної Азії, у той час як сертифікати на продукцію мали відповідати якості США. СБУ зазначила, що сертифікацію проводила фірма з російськими власниками.

За попередньою версією слідства, навесні 2019 року посадовці оголосили тендер на закупівлю деталей на загальну суму понад 1,5 млн грн. Участь у тендері брали три фіктивні фірми, дві з них були пов’язані між собою і навіть мали спільний персонал. Конкурсні торги виграла комерційна структура із Київської області.

Під час перевірки офіційної документації контррозвідники виявили, що умови тендеру сфальсифікували, а перемогу бізнес-структури визначили наперед. Через розкрадання чиновників держпідприємства, ціна на закупівлю невиправдано зросла на 750 тис. грн.

Фото СБУ

«Вилучено оригінали тендерної документації, фінансово-бухгалтерські документи, печатки всіх суб’єктів господарської діяльності учасників оборудки, комп’ютерну техніку, а також майже 400 тис. грн у національній та іноземній валютах», – зазначили в СБУ.

Досудове розслідування ведеться за статтею «Зловживання владою або службовим становищем» Кримінального кодексу України.

Як повідомляв ZAXID.NET, згадане державне підприємство входить до структури «Укроборонпрому». Житомирський бронетанковий завод раніше призупиняв роботу цеху з виробництва корпусів БТР-4. Міноборони України не хотіло приймати їх в експлуатацію через застаріле законодавство. Додамо, що недопущені корпуси виготовляють з бронесталі у країнах ЄС та НАТО.