«Укроборонпром» зупинив виробництво БТРів через відмову Міноборони їх приймати

Проблема виникла через те, що корпуси цих БТРів зроблені з імпортної бронесталі

БТРи, виготовлені з імпортної бронесталі, вже пройшли випробування, але Міноборони не може їх прийняти на озброєння через застаріле законодавство

«Житомирський бронетанковий завод», який входить до державного концерну «Укроборонпром», призупинило роботу цеху з виробництва корпусів БТР-4, оскільки через застаріле законодавство Міністерство оборони України не приймає їх в експлуатацію.

За інформацією прес-служби «Укроборонпрому», це вимушене рішення ухвалило керівництво підприємства через відмову військової прийомки Міноборони допустити до експлуатації у військах БТР-4, корпуси яких виготовлені з бронесталі виробництва країн ЄС та НАТО.

«Ситуація пов’язана із проблемою у сфері стандартизації в ОПК. Її розв’язання вимагає скоординованих дій Верховної Ради України та низки державних органів», – сказано в заяві концерну.

Зокрема, внаслідок позиції військової прийомки Міноборони та через досі чинні архаїчні норми стандартизації призупинено спеціально створену виробничу лінію на житомирському заводі.

Там пояснили, що така ситуація виглядає абсурдною, адже бронесталі, з яких виробляються бойові машини у США, Німеччині, Франції, Великобританії, Нідерландах, Бельгії, Польщі та інших країнах світу визнано непридатними для української бронетехніки.

«Укроборонпром» попередив, що недопущення у виробництво європейських бронесталей спричинить критичні проблеми і на інших заводах бронетанкового кластеру концерну, а також – у приватних компаніях.

В держконцерні повідомили, що лінії з виробництва бронетранспортерів були створені й на інших його заводах і планувалось серійне виготовлення БТР-4 та БТР-3, які мали замінити наявні зараз у ЗСУ бронетранспортери радянського виробництва.

«Серійне виробництво нових бойових машин залежить від поставок броньованої сталі і розраховане на її імпорт з країн ЄС. Адже єдине в Україні підприємство із зварювання корпусів з української бронесталі – приватне ТОВ “Лозовський ковальсько-механічний завод” – не спроможне задовольнити потреби українського війська», — розповіли у концерні.

В «Укроборонпромі» наголосили на необхідності якнайшвидшого вирішення проблеми стандартизації, зокрема щодо допуску у внутрішнє виробництво імпортних бронесталей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук