СБУ звинуватила групу компаній «Мотор Січ» у фінансуванні бойовиків на Донбасі

Одне з підприємств сплатило до бюджету «ДНР» понад 32 млн російських рублів

14:34, 19 липня 2019

Співробітники Служби безпеки України припинили протиправну діяльність групи компаній «Мотор Січ», яка протягом двох років фінансувала діяльність так званої «ДНР». Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Правоохоронці встановили, що посадовці відокремленого підрозділу групи – «Сніжнянський машинобудівний завод», який розташований на тимчасово окупованій території Донецької області, «реалізували механізм проведення безтоварних операцій із суб’єктами підприємницької діяльності», розташованими на території України, РФ та так званої «Донецької народної республіки».

У результаті оборудки до «Центрального Республиканского банка ДНР» надходили платежі «Сніжнянського машинобудівного заводу» у вигляді сплати непередбачених чинним українським законодавством, так званих «податків та інших обов’язкових платежів».

Співробітники СБ України задокументували, що зокрема за 2015 рік «Сніжнянський машинобудівний завод» до бюджету «ДНР» сплачено понад 32 млн російських рублів.

Заводом також здійснювалась передача на безоплатній основі товарно-матеріальних цінностей для потреб так званих «Міністерства доходів та зборів Донецької народної республіки», через яке безпосередньо фінансувались незаконні збройні формування бойовиків.

Слідчі Служби безпеки України оголосили підозру директору та начальнику фінансового відділу «Сніжнянський машинобудівний завод» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Згодом голова наглядової ради ПАТ Анатолій Малиш повідомив агентству «Інтерфакс-Україна», що «Мотор Січ» не має інформації про будь-які податкові платежі на непідконтрольних Україні територіях.

«Нам нічого не відомо про платежі, що здійснюються на територіях, непідконтрольних Україні. Ми ніколи цього не робили», – заявив він.

Раніше, журналісти з'ясували, що українське підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією, спецслужбами і на території анексованого Криму.