Сенатор вніс три поправки до оборонного бюджету США, дотичних до України

СуспільствоОксана Руда, 12 червня 20152480
Сенатор вніс три поправки до оборонного бюджету США, дотичних до України
Роб Портман

Американський сенатор Роб Портман, відомий своєю проукраїнською позицією, закликав членів верхньої палати Конгресу прийняти Закон про асигнування національної оборони США – 2016 з поправками щодо військової підтримки України. Про це йдеться на офіційному сайті законодавця.

Одна із внесених поправок стосується розділу, «який визначає фінансування в сумі $300 млн на військову допомогу Україні». Згідно з нею, міністр оборони наділяється повноваженнями забезпечити Україну критично важливими можливостями для того, щоб українці могли захистити себе від російської агресії. Зокрема йдеться про надання в реальному часі розвідданих, постачання контр-артилерійських радарів, летальної оборонної зброї, дронів, систем захищеного зв'язку, а також проведення навчань.

Друга поправка передбачає необхідність аналізу наслідків конфлікту в Україні для військових США та НАТО. Ця оцінка має містити в собі, серед іншого, доповідь про наслідки інформаційної війни Росії, а також зміни тактики ведення боїв із залученням бронетанкової техніки.

Ще одна поправка, яку запропонував сенатор Портман, зобов'язує Державний департамент США кожні три місяці подавати до Конгресу список всіх заявок на отримання експортних ліцензій для придбання військового обладнання та допомоги Україні. Ця вимога має діяти, доки президент не засвідчить, що суверенітет і територіальна цілісність України відновлені.

«Наша політика щодо України була не тільки недостатньою, а й роздробленою. Ми не мали стратегії для вирішення цього питання. Те, що намагається зробити моя поправка, це поліпшити мову основної частини закону так, щоб ми мали більш широку стратегію стосовно України, що неймовірно важливо не тільки для України, а й для міжнародного устрою», – зазначив законодавець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук