Сенсаційна знахідка на Львівщині: виявили втрачені ікони Федора Сеньковича

Головні новини Львова 02.08Марічка Крижанівська, 2 серпня 2016, 14:41 5068 0

У церкві села Великі Грибовичі на Львівщині знайшли ікони початку XVII ст. з іконостасу авторства Федора Сеньковича, які науковці вважали втраченими.

У Грибовичах зберігають єдиний у світі іконостас Федора Сеньковича. Цей витвір маляр створив на початку 1600-х років для Успенської церкви у Львові.

Коли змінилася мода, львів'яни віддали іконостас Грибовичам. Там церква була значно нижча, тому сакральну композицію розформували, образи  розвішали у різні кутки храму.

Мар'яна Пелех, мистецтвознавець, віддавна досліджувала цю реліквію, зараз почала шукати втрачені елементи.

«Мені вдалося віднайти давнє фото іконостасу у грибовицькій церкві, там пророків значно більша кількість, ніж на даний час. На тих світлинах було представлено 14 пророків, а на нині їх тільки 6», ― розповіла Мар'яна Пелех.

Пошуки стали успішними після візиту польської дослідниці Агнєшки Гронек, яка прочитала у Мєчислава Гембаровича, що за іконостасом заховано втрачене. Почали шукати.

Як це було, розказав паламар Юрій Олешкевич: «Пані з Польщі почала заглядати за іконостас. Десь там, в тій книжці так написано, що за нашим іконостасом ще є ніби й інші ікони. І ми прийшли, подивилися зі священиком й іншими чоловіками, посвітили ліхтариком за Апостольським рядом ― ніби є. Залізли і ото витягнули цю ікону».

Віднайдений раритет ― це 400-літній картуш із іконами двох пророків.

Та у цьому храмі  можуть бути сховані ще три такі картуші.  Наразі науковці продовжують пошуки.

Та увесь унікальний іконостас  можемо втратити через аварійний стан, якщо негайно не взятися за реставрацію. Для цього мистецтвознавці чекають на меценатів і підтримку держави. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук