Сенцов увійшов у фінальну трійку претендентів на премію Сахарова

Лауреата премії ім. Андрія Сахарова «За свободу думки» оголосять 25 жовтня, а вручення премії відбудеться 12 грудня

Ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов увійшов в число трьох фіналістів-номінантів на премію Європейського парламенту імені Андрія Сахарова «За свободу думки». Про це оголосили у вівторок, 9 жовтня, у Брюсселі.

Ці три кандидати були визначені шляхом голосування на спільному засіданні комітетів Європарламенту із закордонних справ і з розвитку і підкомітету з прав людини, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

У шорт-лист номінантів також увійшли група неурядових організацій, які займаються порятунком на морі мігрантів і захистом прав біженців, і марокканський активіст Насер Зефзафі, який очолив протестний рух з соціальних і економічних проблем в регіоні Риф в Марокко, за що був засуджений на тривалий тюремний термін.

27 вересня в Брюсселі на спільному засіданні комітетів Європарламенту із закордонних справ і з розвитку і підкомітету з прав людини відбулася презентація кандидатур на премію ім. Андрія Сахарова 2018 року. Засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов був тоді представлений для внесення до попереднього списку кандидатів найбільшою політичною фракцією Європарламенту – Європейською народною партією (ЄНП).

Після визначення трьох фіналістів загальна конференція голів фракцій Європарламенту 25 жовтня у Страсбурзі ухвалить рішення щодо кандидатури лауреата і оголосить результат. Церемонія вручення премії відбудеться також в Страсбурзі 12 грудня на пленарній сесії Європейського парламенту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук