«Шахтар» вклався у траву

Донеччани домагаються підвищення вартості оренди «Арени Львів» для сторонніх клубів

19:45, 13 січня 2015

Донецький «Шахтар» наразі не продовжив угоду щодо оренди стадіону «Арена Львів». На шляху до того, аби сторони потисли один одному руки, став …газон. Справа у тому, що від початку оренди стадіону ФК «Шахтар» власними коштами та з допомогою працівників «Арени Львів» утримував поле. «Гірники» не скупилися на догляд за покриттям арени і застосовували найдорожчі технології. Тепер представники «Шахтаря» хочуть, аби інші команди, які гратимуть на полі «Арени Львів», частково компенсували ці витрати.

У свою чергу, керівництво «Арени Львів» не може погодитись на вимоги «гірників», адже за такими умовами проведення матчу на стадіоні стане не по кишені не лише іншим клубам, а й національній збірній України. Гостроти ситуації додає й те, що з початком 2015 року базова вартість оренди стадіону виросла до ₴200 тис. грн., держава більше не платитиме за комунальні платежі стадіону, відтак «Арені Львів» потрібно годувати себе самій, а це можливо тільки за умови проведення якнайбільшої кількості футбольних матчів. Про подробиці переговорного процесу та плани стадіону на новий рік читайте в ексклюзивному матеріалі ZAXID.NET.

Що «Шахтарю» добре, то іншим смерть

Для утримання газону футбольний клуб «Шахтар» застосовує найдорожчі технології, і якби цим займався лише стадіон, який перебуває на державному балансі, то витрати були б утричі меншими, коментує директор «Арени Львів» Денис Ринський. «Шахтар» навіть в еміграції намагається організовувати усе на вищому рівні, тому враховуючи ці витрати, під час укладення нового договору «гірники» сформували власну вартість проведення матчу на полі «Арени Львів».

«Згідно з умовами «Шахтаря», під час підписання договору оренди стадіону з іншими футбольними клубами, «Арені Львів» доведеться ставити у договорі суму, яку пропонує «Шахтар», - а це дуже висока ціна. Усе буде виглядати таким чином, що на львівському стадіоні першочергове право визначення наповнення і формату футбольних заходів визначатиме «Шахтар», а це буде неправильно. Таким чином «Арена Львів» стане заручником цього договору», - розповідає Денис Ринський.

Зважаючи на те, що наразі в Україні лише два стадіони можуть приймати матчі міжнародного рівня – НСК «Олімпійський» та «Арена Львів» - високі цінові умови «Шахтаря» унеможливлюють проведення матчів іншими командами на «Арені Львів».

«Так склалося, що в українському чемпіонаті норми і стандарти одного клубу, продиктовані фінансовими можливостями, не завжди по кишені іншому клубу. Ми хотіли б, щоб усе було чесно і справедливо, аби рішення влаштовували обидві сторони.

Оскільки «Шахтар» виступає на «Арені Львів» як на домашній арені, зрозуміло, що саме цей клуб витрачає більше на утримання стадіону. Ми дуже цінуємо те, що представники ФК «Шахтар» використовують усі свої можливості, аби зберігати газон «Арени Львів» у найкращому стані. Однак, якщо у вартості проведення матчу враховуватимуть дорогу технологію з утримання газону, яку застосовує «Шахтар», то для багатьох клубів проведення матчів на «Арені Львів» стане надто дорогим задоволенням», - додає директор львівської арени.

Керівництву стадіону, який ще зовсім недавно хотіли розібрати на будматеріали, не підходить такий варіант розвитку подій. Наразі сторони намагаються знайти компроміс. Однак для стадіону життєво важливо, аби й інші футбольні клуби мали можливість виступати на «Арені Львів».

«На таких умовах інша команда повинна компенсувати «гірникам» кошти, які вони витрачають на утримання газону. І от зараз стоїть питання у розмірі цієї компенсації, а за технологією, яку використовує «Шахтар», вона буде дуже високою. Відтак в інших клубів і навіть у національної збірної не буде можливості проводити свої матчі на «Арені Львів» взагалі.

Для нас першочерговим є те, що стадіон належить громаді, тому глядач має право на різний футбол, а не тільки на той, який зумовлюють якісь чинники. Ми хочемо укласти цей договір на користь Львова, на користь нашого стадіону, а не на користь комерційної структури, який рівень професійності та досвіду у неї б не був», - підсумував Денис Ринський.

Не «Шахтарем» єдиним

Стадіон «Арена Львів» та ФК «Шахтар» повинні підписати договір вже цього тижня, адже 21 січня стартує продаж квитків на 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, в якому «гірники» прийматимуть у Львові мюнхенську «Баварію». До завершення поточного сезону нових претендентів на проведення єврокубкових матчів у Львові не передбачається: «Динамо» гратиме на домашньому «Олімпійському», який ділитиме з «Дніпром».

Однак не виключено, що зі стартом нового сезону до керівництва «Арени Львів» звернуться й інші клуби, адже ситуація на сході України залишається незмінною, а правила УЄФА щодо безпеки на стадіонах є доволі суворими. У цьому ключі для керівництва «Арени Львів» питання базової ціни оренди стадіону залишається стратегічним – чим більше матчів відбудеться на стадіоні, тим кращим виявиться підсумковий баланс арени.

«Зараз нам потрібно підписати грамотний договір, аби задовольнити потреби усіх гравців футбольного ринку України», - зазначає Денис Ринський.

Також з початку цього року базова ціна оренди чаші стадіону на один матч становитиме не ₴140 тис., а ₴200 тис. Причиною підвищення ціни стало одразу кілька факторів, пояснюють на «Арені Львів». По-перше, зросли тарифи на електроенергію. По-друге, цього року з бюджету країни не виділятимуть коштів для сплати комунальних платежів підприємства. По-третє, у порівнянні з літом 2014 року зріс штат «Арени Львів» з 35 до 67 осіб. «Це мінімальна кількість працівників, які можуть підтримувати всі системи стадіону у робочому стані. Підрахувавши усі показники, ми встановили нову базову ціну за футбольний матч - ₴200 тис.», - коментує директор стадіону.

Окрім 7 матчів «Шахтаря», які повинні відбутись у Львові до завершення поточного сезону, на «Арені Львів» планують провести матч у рамках відбору до Євро-2016 Україна-Люксембург (14 червня) і два матчі жіночої збірної України. Можливо, саме у Львові відбудеться товариський матч української збірної проти Тунісу або Чехії (орієнтовно березень 2015 року), а також відбірковий матч до Євро-2016 Україна-Білорусь (5 вересня).

Щодо не футбольних заходів, то 30 травня «Арена Львів» прийме великий концерт гурту ТІК, а 24 серпня з нагоди Дня незалежності концерт-ярмарок за участю відомих українських зірок.

Цілком ймовірно, що у наступному сезоні прохання Мирона Маркевича нарешті будуть почутими і дніпропетровський «Дніпро» зіграє єврокубкові матчі на «Арені Львів».

«Дуже багато читав і чув, що Мирон Маркевич хотів би грати матчі Ліги Європи у Львові, оскільки УЄФА заборонила проводити єврокубкові матчі у Дніпропетровську. Однак далі слів справа не пішла й офіційних звернень до керівництва «Арени Львів» не надходило. На мою думку, якби дніпряни грали у Львові – це було б чудово. Адже львів'яни дуже люблять Мирона Маркевича, а «Дніпро» показує хорошу гру. Тому для нас було б честю приймати дніпропетровську команду. Також хотілося б запропонувати нашому вболівальнику різний футбол. Це було б цікаво», - додав директор «Арени Львів» Денис Ринський.

***

У листопаді 2014 року інформпростір сколихнула новина про те, що президент «Шахтаря» Рінат Ахметов хоче придбати «Арену Львів». Пізніше керівництво обидвох структур спростувало цю інформацію, а міністр молоді та спорту Ігор Жданов запевнив, що у найближчі роки приватизація «Арени Львів» залишається неможливою.

Однак питання, де ж нарешті осяде «Шахтар» залишається відкритим. «Гірники» не покидають надій повернутися до рідного Донецька, де у їхньому розпорядженні залишається «Донбас Арена». З іншого боку, ситуація на сході України навіть у перспективі кількох місяців не обіцяє розв'язки військового конфлікту. Наразі в цій історії можна сказати лише одне - далі буде.