Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що ситуація із Конституційним судом не вплине на співпрацю України із Міжнародним валютним фондом. Про це він заявив у четвер, 5 листопада, під час зустрічі із журналістами, передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, МВФ спостерігає за ситуацією навколо КСУ із занепокоєнням, однак розуміє реформаторські прагнення України, тому це не вплине на фінансування та виконання вимог фонду.
Зазначимо, що президент Володимир Зеленський 3 листопада заявив, що Світовий банк, ЄБРР і МВФ «дали сигнал» Україні через рішення Конституційного суду про скасування декларування. Він відзначив, що через скандальне рішення суду місія МВФ не приїде до України.
Ще раніше МВФ заявив про те, що запровадження в Україні системи підзвітності державних чиновників через е-декларування важливим елементом двосторонньої взаємодії та закликало посилити ефективність всіх антикорупційних органів у державі.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
28 жовтня через це рішення НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій, але 29 жовтня доступ до держреєстру е-декларацій було відновлено на виконання розпорядження Кабміну.
29 жовтня президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду.
2 листопада Зеленський закликав депутатів від партії «Слуга народу» вжити «жорсткі рішення» щодо Конституційного cуду, інакше відбудеться протистояння на вулицях. Крім того, Зеленський допустив розпуск Верховної Ради, якщо депутати не знайдуть вихід із конституційної кризи.