Швейцарія повертається

Швейцарська збірна сенсаційно проривається в 1/8 фіналу мундіалю

08:15, 26 червня 2014

14 день мундіалю визначив ще чотирьох учасників наступного етапу турніру. За результатами цього ігрового дня, далі проходять збірні Аргентини, Нігерії, Франції та Швейцарії.

Головною подією цього вечора стало повернення до змагань збірної Швейцарії, яка перемогла збірну Гондурасу з рахунком 0:3. Напередодні, займаючи третє місце у групі і маючи в активі лише одне очко, мало хто вірив у come back швейцарців. Але футбольна удача любить сміливих, і сьогодні вона відверто була на боці європейської збірної.

Про цей та інші матчі 14 дня ЧС-2014 читайте в огляді ZAXID.NET.

Нігерія - Аргентина 2:3

Заключна зустріч у груповому етапі збірних Нігерії та Аргентини стала просто феєричною: 5 голів, дубль Мессі, агресивні атаки нігерійців і провали в обороні аргентинців. Нігерія була близькою до того, аби забити більше, ніж два голи. Аргентина, у свою чергу, була близька до того, аби пропустити більше, ніж два голи.

Чого вартує лише початок матчу, в якому вже на 3 хвилині дальнім прострілом легендарний Мессі розписався у воротах нігерійців. Проте Аргентина не довго тішилась відриву - вже за хвилину Муса зрівняв рахунок.

До кінця тайму команди грали дещо спокійніше: в аргентинців все крутилось навколо Мессі, в нігерійців - навколо оборони суперника.

Старт другого тайму став таким же ж видовищним, як і першого, - на 46 хвилині Мессі оформив дубль, а вже на 47 хвилині Муса вслід за Мессі теж відзначився другим голом. Аргентинці доволі швидко оговталися від атаки Нігерії і на 50 хвилині у ворота африканської команди забив Рохо.

До кінця матчу збірна Нігерії так і не змогла зрівняти рахунок, або ж вирвати перевагу, хоча мала для цього багато шансів: оборона Аргентини часто помилялася. У будь-якому разі, цей результат не зашкодив нігерійцям вийти з групи на другому місці. Лідерство у турнірній таблиці традиційно збереглося за збірною Аргентини.

Боснія та Герцеговина - Іран 3:1

Для боснійської збірної цей матч стане пам'ятним, адже саме у поєдинку з Іраном Боснія здобула свою першу в історії збірної перемогу на чемпіонаті світу. Однак три голи, як три очки, вже нічого не вирішували для Боснії - програвши два поєдинки перед тим, балканська команда так чи інакше покинула б мундіаль.

Дял Ірану все ж таки залишався мінімальний шанс пробитись в 1/8 фіналу - потрібно було, аби виграли вони і збірна Аргентини. Аргентинці виграли, а от іранці не змогли встояти перед балканським характером Боснії та Герцеговини.

Вболівальникам не могла не сподобатися динаміка матчу, в якому було і багато атак, і небезпечних моментів. Боснійці більше володіли ініціативою, однак в іранців було більше мотивації на перемогу. Однак гра розставила все на свої місця: Іран пропустив вже на 23 хвилині.

Азійській команді попри бажання пробитись у фінальну частину мундіалю бракувало майстерності і точності, хоча моментами іранці могли грати швидко і небезпечно. Другий гол збірна Ірану пропустила на 59 хвилині - відзначився П'яніч.

Під кінець матчу повернулася невелика інтрига на реванш - на 82 хвилині забиває іранець Реза Гучаннежхад. Однак не надовго - через хвилину у ворота іранців боснійці закочують третій м'яч.

Відігравши насичений і динамічний поєдинок, обидві команди покидають мундіаль.

Еквадор - Франція 0:0

У цьому поєдинку французи зазнали першої нічиї на ЧС-2014 у Бразилії. Також підопічні Дідьє Дешама вперше на цьому мундіалі не забили. Але причин для смутку у французів нема, адже у них в активі перше місце у групі і 8 забитих голів.

Для Еквадору ж ця гра могла стати перепусткою до фінальної частини мундіалю. Латиноамериканцям варто було забити хоча б один гол, однак їм так і не вдалося взяти штурмом ворота Льоріса.

Більше того, французи не стомлювалися атакувати ворота Еквадору і щоразу в них на перешкоді ставав або голкіпер, або штанга.

Здобути перемогу еквадорцям було й психологічно складно, адже з 50 хвилини Еквадор грав у меншості. Арбітр вирішив видалити з поля Антоніо Валенсію, який ногою зіграв проти французького гравця Лукаса Діня.

Збірна Еквадору не справилася із завданням і не змогла забити французам. Однак, до честі еквадорських футболістів, також й не пропустила від чинного лідера групи.

До слова, в 1/8 фіналу ЧС-2014 Франція зустрінеться зі збірною Нігерії.

Гондурас - Швейцарія 0:3

«Все або нічого» -  напевне, з таким настроєм вийшли на поле гравці швейцарської збірної. «Все!», - вирішив півзахисник Швейцарії Джердан Шачірі і оформив хет-трик. Неймовірна перемога і поразка Еквадору у паралельному матчі повернула швейцарську команду до клубу кращих - збірна Швейцарії виходить в 1/8 фіналу ЧС-2014 у Бразилії.

Забивши на 6 хвилині, європейці дозволили латиноамериканцям більше володіти м'ячем, а самі частіше грали на контратаках. Однак контроль не давав жодного результату, оскільки збірній Гондурасу очевидно бракувало швидкості і точності. На 31 хвилині з подачі Дрміча Шачірі оформлює дубль - 0:2.

У другому таймі суперники завелися настільки, що вже не могли зупинитися і безперестанку атакували ворота одне одного. Швейцарці виявилися швидчими і точнішими - на 71 хвилині знову забиває Шачірі і попри наступні атаки-контратаки ставить крапку на подальшій участі Гондурасу на ЧС-2014.

У наступному турі в рамках 1/8 фіналу збірна Швейцарії зустрінеться з командою Аргентини.