Симоненко хоче побачити солдата, який би штурмував Берлін із синьо-жовтим стягом

08:50, 6 травня 2011

Лідер КПУ Петро Симоненко переконаний, що немає предмету дискусії щодо нового закону про обов’язкове використання червоного прапору Перемоги разом із національною символікою під час святкування Дня Перемоги, бо саме під червоними прапорами Україна була об’єднана, і саме червоний прапор 150 стрілецької дивізії замайорів 9 травня 1945 року у Берліні над Рейхстагом.

«Україна розділена на дві части не нами комуністами, бо як раз ми, комуністи, під червоними прапором об’єднували Україну, як територіально, так і в плані того, що робилося для наших людей. Говорячи про червоний прапор, ми і запропонували Верховній Раді – давайте ми сьогодні відновимо справедливість і, поважаючи наших ветеранів, це свято будемо святкувати під червоним прапором, який і був на Рейхстазі, іншого прапору там не було. На той час там і була 150 стрілецька дивізія, і якраз там написано, який ми запропонували вважати як прапор Перемоги, саме прапор 150 стрілецької дивізії. Ті, хто кажуть про розкол України, давайте у них спитаємо, якщо вони вважають фашизм-чумо, то хай покажуть мені солдата, так званої української армії, який би з синьо-жовтим прапором штурмував Берлін. Тут немає предмету дискусії», - заявив П. Симоненко в  ефірі «5 каналу».

Нагадаємо, як інформував ZAXID.NET , 4 травня Президент України Віктор Янукович заявив про намір підписати закон, згідно з яким вводиться використання прапора Перемоги під час святкування 9 Травня разом із Державним прапором України. "Як тільки він (закон – ред.) надійде, я його підпишу", - сказав В.Янукович в інтерв'ю журналістам у селі Циблі Київської області в середу.

Нагадаємо, 21 квітня Верховна Рада України врегулювала питання використання копії прапора Перемоги під час святкування 9 травня.

Згідно із законом, прапор Перемоги може підніматися на флагштоках поряд із Державним прапором України. Закон встановлює порядок офіційного використання прапора Перемоги. Прапор Перемоги трактується в документі як "символ перемоги радянського народу, його армії та флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни".

Згідно із законом, зовнішній вигляд копій прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапора 150-ї ордена Кутузова другого ступеня Ідрицької стрілецької дивізії. Закон також встановлює порядок використання прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата та Невідомого матроса, а також під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги.

21 квітня депутати Львівської міської ради під час сесії прийняли ухвалу, якою заборонили використовувати під час відзначення Дня перемоги радянську та нацистську символіку.

28 квітня під час позачергової сесії депутати Львівської обласної ради також прийняли рішення « Про недопустимість використання радянської окупаційної символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни».