Система електронних закупівель ProZorro зекономила понад ₴5 млрд бюджетних коштів

Економія, отримана завдяки використанню електронної системи державних закупівель ProZorro, перевищила 5 млрд грн. Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, поінформувало «Новое время».

«Це – важливий етап реформи: ми довели, що система ProZorro ефективна, виконує всі поставлені завдання і здатна працювати з тисячами тендерів в день. Ми вже перевели всі державні тендери в електронну систему, запустили масштабну освітню кампанію, залучаємо за допомогою інструментів маркетингу нових постачальників, розширюємо конкуренцію, працюємо над інструментами моніторингу та ризик-менеджменту – все це і дозволяє досягати значної економії», – зазначив Нефьодов.

За його словами, що реформа в сфері державних закупівель ще не завершена, існує опір їй і на місцях, і в центрі. Він нагадав, що маловідомі організації намагаються скасувати ProZorro через суд.

«Хочу запевнити всіх наших прихильників, всі демократичні сили, активістів і просто свідомих громадян: ми відстоїмо реформу. Ми готові як до захисту в суді, так і до подальшого розвитку в усіх напрямках – в законодавчому, в технічному, маркетинговому плані», – додав Нефьодов.

Заступник міністра розповів, що принципи ProZorro вже почали поширювати на суміжні сфери.

«Днями тестовий аукціон був проведений в системі ProZorro. Продажі, яка створена для ефективної реалізації активів неплатоспроможних банків. Паралельно будується аналогічна система для продажу об’єктів малої приватизації, надлишкового майна різних держпідприємств і так далі», – заявив Нефьодов.

Він також зазначив, що готується пакет правок до закону «Про державні закупівлі», які назріли в ході його застосування», – написав заступник міністра.

Нагадаємо, система ProZorro працює з початку 2015 року. 17 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про державні закупівлі», який передбачає введення електронної системи для всіх державних закупівель товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн. З 1 серпня система ProZorro стала обов'язковою до використання на всій території країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук