Сивохо анонсував запуск проекту примирення з окупованим Донбасом

«Національну платформу примирення та єдності» запустять 19 лютого

17:37, 17 лютого 2020

Радник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) з питань реінтеграції і відновлення Донбасу Сергій Сивохо анонсував запуск «Національної платформи примирення та єдності».

«19 лютого – старт Національної платформи примирення та єдності. Будь-який мирний процес починається з діалогу. Ми допоможемо людям по обидві сторони лінії зіткнення слухати і чути», – написав Сивохо у Facebook.

За його словами, «вже багато чого зроблено, але ще більше належить зробити».

«Наше завдання – “наводити мости”. Менше слів – більше справ», – наголосив він.

У команді Сивоха розповіли, що платформу створено у рамках виконання завдань президента щодо розробки нової дієвої політики гуманітарної реінтеграції Донбасу.

«“Платформа” – це не організація чи фонд! Платформа – центр, що об’єднує урядові ініціативи та громадський сектор навколо ідеї припинення війни і відбудови Донбасу та України», – сказали в команді позаштатного радника секретаря РНБО на запит «Суспільного».

Там зазначили, що метою діяльності платформи є налагодження діалогу між громадянами України, яких розділила війна, подолання наслідків війни та створення передумов для встановлення стійкого миру і відбудови мирного життя.

Також у радника РНБО додали, що дизайн платформи та визначення її завдань здійснювалися протягом останніх 4 місяців командою експертів з комунікацій, психологів, конфліктологів, професійних медіаторів і вона отримала схвальні відгуки від представників профільних міжнародних неурядових організацій.

Як повідомляв ZAXID.NET, президент України Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки заявив про готовність до діалогу з населенням, яке проживає на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей, але не з так званою «владою» цих районів.

Також Зеленський погодився на спільний контроль кордону з представниками терористів та ОБСЄ. Про те, в якому форматі працюватиме така охорона кордону, президент не повідомив, але, зі слів міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, при створенні патрулів на Донбасі враховуватимуть досвід Хорватії. Мається на увазі хорватський досвід повернення територій, контрольованих сепаратистами. Частина окупованих хорватських земель повернулася під контроль уряду після військової операції, а іншу частину Загреб вирішив повертати принципово іншим шляхом – через тривалий мирний процес, що проходив за посередництва ООН. Для цього на реінтегрованих територіях, зокрема, була створена перехідна поліція, до патрулів якої входили один серб, один хорват і один представник міжнародних сил – так звані трійки.