Некоректно говорити «війна в Україні», це – війна в Європі, – Зеленський
Президент України взяв участь у роботі Мюнхенської конференції з безпеки
Президент України Володимир Зеленський під час виступу на 56-й Мюнхенській конференції з питань безпеки нагадав про війну в Україні, що триває вже майже шість років, і заявив, що сам конфлікт має не лише український, але й загальноєвропейський масштаб.
«Мене і 65 мільйонів українців на планеті бентежить той факт, що в річному звіті Мюнхенської безпекової конференції лише вісім згадок про Україну. І це, на жаль, найнижчий показник з початку війни і анексії Криму. У зв'язку з цим у мене як президента України, яка шостий рік поспіль захищає свій суверенітет і територіальну цілісність, виникає справедливе, на мій погляд, запитання: а чи не зарано всі почали заспокоюватися? Це, скажу відверто, небезпечна тенденція», – сказав Зеленський.
Він визнав, що в світі чимало гострих проблем і гарячих конфліктів, але «жодне питання не може втрачати актуальності, поки воно не буде остаточно вирішене».
«Я хочу звернути вашу увагу, що не зовсім коректно говорити «війна в Україні». Це – я знаю! – війна в Європі. І вона разом з анексією Криму вже триває стільки, як Друга світова війна, уявіть собі. Так, ми як ніхто інший прагнемо припинити цю війну. І ми будемо щасливі, коли згадки про Україну як зону небезпеки взагалі зникнуть з будь-яких міжнародних доповідей. Але це має відбутися тільки тоді, коли на Донбасі запанує міцний мир і Україна відновить свою територіальну цілісність в рамках міжнародно визнаних кордонів, коли до нас повернуться наші люди – наші, тому що вони українські – і всі українські території: і Донбас, і Крим», – сказав Зеленський.
Також президент додав, що Україна, як ніхто інший, прагне зупинити цю війну.
«Нормандський саміт» має відбутися у квітні
За словами Володимира Зеленського, Україна й надалі робитиме все, аби наступний саміт у «нормандському форматі» відбувся у квітні 2020 року.
«Україна і надалі робитиме все, аби наступний саміт глав України, Німеччини та Росії у «нормандському форматі» відбувся у погоджені терміни, а саме - у квітні 2020 року», – заявив президент і додав, що ключовим завданням залишається забезпечення неухильного виконання досягнутих у Парижі домовленостей.
«Україна готова і працює над цим щодня. Щодня, крок за кроком ми рухаємося на шляху до миру, але це дорога зі двостороннім рухом і ми дуже чекаємо кроків назустріч», – наголосив український лідер.
Місцеві вибори у жовтні 2020, включаючи ОРДЛО, але тільки за законами України
Президент України заявив про намір провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окремі райони Донецької та Луганської областей, в жовтні 2020 року.
«Наше бажання на сьогодні – провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окремі райони Донецької та Луганської областей, в жовтні 2020 року», – сказав Зеленський.
Також президент додав, що хотілося б провести місцеві вибори на території анексованого Криму. Але зробити це без елементарних, безпечних і політичних умов, порушуючи Конституцію України, та міжнародні стандарти демократичних виборів не можливо.
Прямі переговори з ватажками «ЛДНР» неможливі
Зеленський заявив, що ідея переговорів з ватажками «ЛДНР» час від часу звучить від партнерів, як механізм домовленостей про припинення вогню, але Україна не дасть на нього згоду.
«Потрібні дієві механізми, за якими припинення вогню відбудеться не на словах, а в реальному житті. Нас переконують, що таким дієвим механізмом є прямий діалог з так званою місцевою владою в ОРДЛО», – розповів він.
Президент пояснив, що готовий до діалогу до мешканцями ОРДЛО, але у іншому форматі: «Ми готові до діалогу з мирним населенням цих територій. Але не з тими, хто є невизнаним з точки зору міжнародного права, а отже, не може представляти місцеве населення».