Скульптури Пінзеля і його попередника Пфістера виставили у Львові

Головні новини Львова за 28.05Марічка Крижанівська, 28 травня 2015, 19:08 1495 0

Ми знову могли б здивувати паризький Лувр, цього разу попередником Пінзеля – Іоаном Пфістером. У Музеї Йоана Георга Пінзеля відкрили виставку скульптур двох галицьких скульпторів – Пінзеля та не менш цікавого майстра ренесансу і бароко Іоана Пфістера.

Іоан Пфістер жив на сто років раніше, аніж Пінзель, на зламі XVI-XVII століть. Отримав освіту в Західній Європі, але 30 років творив на Галичині.

«Він не менш цікавий скульптор, ніж Пінзель, тому ми вирішили виставити їх разом. Пфістер з'явився у Львові десь в 1607 році, а в 1611-му він уже тут почав роботи в каплиці Боїмів, встановив там епітафію і, можливо, також зі своєю бригадою оформив інтер'єр, зокрема плафон», – розповів заступник директора Львівської галереї мистецтв Володимир Пшик.

Саме Іоан Пфістер створив у Львові скульптури на фасадах і в інтер'єрі церкви Андрія, храму Єзуїтів, Латинської катедри, Домінікан. Чимало творів зробив для Бережан, бо там був на посаді придворного скульптора Синявських.

«Презентовані скульптури стояли біля вівтаря бережанського костелу Петра і Павла. Коли 1675 року напали турки і татари на Бережани, все місто горіло, зокрема й костел. Але, на щастя, три найбільші фігури двометрові – святих Петра, Павла та Ісуса Христа – збереглися. Їх відреставрували львівські фахівці», – повідомив заступник директора Бережанського історико-архітектурного заповідника Богдан Тихий.

Твори Іоана Пфістера з фондів Львівської галереї мистецтв та Бережанського музею експонуватимуть у Львові до осені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук