Сланцевий газ не врятує Україну від Росії, – «Газпром»

Економіка21 лютого 20115

Поклади сланцевого газу, які сподівається знайти і освоїти Україна, не допоможуть їй знизити залежність від Росії. Про це заявив начальник управління структурування контрактів та ціноутворення ТОВ "Газпром експорт" Сергій Комлєв під час круглого столу «Актуальні проблеми європейської енергетики».

«Сподіватися на те, що сланцевий газ стане паличкою-виручалочкою для звільнення України від газової залежності від Росії неможливо", - сказав він, пише Інтерфакс-Україна.

С.Комлєв нагадав, що озвучена оцінка запасів сланцевого газу на Україну в 2 трлн кубометрів - це технічні запаси, а не доведені.

"Але на громадську думку це вже зробило певну приголомшуючу дію", - зазначив він.

Він сказав, що наразі собівартість сланцевого газу становить понад 200 доларів за тисячу кубометрів або 6 доларів за млн. BTU (британська теплова одиниця, - ред).

Проте ціни на Henry Hub зараз становлять не більше 4 долари за млн BTU або 160 доларів за тисячу кубометрів.

На думку Комлєва, в цих умовах компанії з видобутку сланцевого газу виживають за рахунок хеджування - вони заздалегідь підстрахувалися від падіння ціни нижче 6-7 за млн BTU.

"Однак аналіз звітності видобувних компаній, а також ситуація на форвардному ринку показує, що все менше компаній мають можливість користуватися цим інструментом", - резюмував він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук