Славімо Галіцію, бо є за що!

КультураМарія Дяків, 14 червня 2011117815

Випадково почула на Радіо 24 програму, у якій розповідалося, що дід Зиґмунда Фройда, Соломон, жив під Бучачем та займався торгівлею. Мені стало цікаво, скільки ще легендарних людей вийшли з нашого краю, та й взагалі – скільки ще фактів з його історії залишаються невідомими для нас.

Відтоді я стала постійним слухачем програми «Галіція», в якій розповідали про маловідомі факти, котрі у підручниках відшукати важко. Село Стара Сіль із солеварнями, один з найстарших монастирів у Страдчі, село Білявинці, де народилася Соломія Крушельницька, виходець з Галичини – Володимир Тихля, що був одним з  творців популярних діснеївських героїв – це далеко не все, чим може похвалитися Галичина. До речі, сам партнер проекту, Торгова марка «Бучач», як з’ясувалося, теж має багату історію. Колись на місці сучасного заводу була виноробня графа Потоцького, напої з якої розходилися по всій Європі.

Мимоволі задумуєшся: скільки ще імен, подій, споруд нами забуто. За яскравими  враженнями ми часто вирушаємо за кордон, у Європу. А тим часом – і в нашому краї є безліч місць, у яких можна перейнятися духом минулого, відчути його особливу енергетику, доторкнутися до легенди.

 

Ця неповторна атмосфера відчувається, коли переглядаєш відеоролик, знятий у межах проекту «Галіція». І попри те, що сам проект – комерційний, стає так приємно, що існують торгові марки, які нагадують нам: ми маємо чим гордитися!

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук