Сьогодні у Львові виступлять письменники Андрухович, Жадан та швейцарці Урвайдер і Ленц

Культура9 вересня 20095142

9 вересня у театрі ім.Л.Курбаса відбудеться вечір українсько-швейцарського поетичного туру "Культпохід 2х2", у якому візьмуть участь українці - Юрій Андрухович, Сергій Жадан, швейцарці - Педро Ленц та Рафаель Урвайдер. Про це 9 вересня на прес-конференції повідомив письменник Юрій Андрухович.

За словами Ю. Андруховича, львівський вечір є останній, перед тим цей проект почули та побачили в Харкові, Києві, Івано-Франківську.

"Уперше вчотирьох і саме в такому складі ми виступили в березні на сцені Шляхтгаус-Театру у швейцарській столиці Берні. Колись там була скоторізка. По суті, це один з прикладів, як творчо осмислюються певні речі. Організував цей вечір бернський культурний менеджер Ганса Рупрехта", - зазначив Ю.Андрухович.

Спеціально до туру Юрій Андрухович та Сергій Жадан підготували переклади творів обох швейцарських гостей. Для української публіки це перше знайомство - досі в країні не було опубліковано жодного твору Рафаеля Урвайдера і Педро Ленца.

"В Україні - чудесна публіка. Думаю, що найгірша публіка в Україні в 10 разів краща від найкращої в Швейцарії. Енергію, яку ми отримали від читання в Україні, дуже велика. У Швейцарії та Німеччині поезія суха та інтелектуальна, а тут є відчуття того, що поезія має спільне з рок-н-ролом", - зазначив Рафаель Урвайдер.

"Для мене це перша подорож в Україну, і я відразу в неї закохався. Переклади наші чудові, хоч ми і не розуміли жодного слова", - додав Педро Ленц.

Поетичний тур відбувається за підтримки Швейцарської культурної фундації "ПроГельвеція", української мережі книгарень "Є", Агенції "Арт-Поле", Львівського форуму видавців та Міжнародного літературного фестивалю.

За словами Сергія Жадана, кожен вечір у названих місцях відрізнявся музичною атмосферою, в Харкові була рок-атмосфера, у Києві - джаз, у Франківську - класика.

Довiдка ZAXID.NET

Рафаель Урвайдер (Raphael Urweider) народився 1974 р. в Берні, студіював у Фрібурі германістику та філософію, випускник загальноосвітньої джазової школи в Берні. Поет і композитор. Серед його музичних творів - музика до "Спортивної п’єси" Ельфріди Єлінек у постановці Штефана Мюллера (2003). Записав кілька композицій разом з бернською гіп-гоп-групою "LdeeP". Пише лібретто, перекладає з англійської п’єси та поезії.

За поетичну збірку "Ліхтарі Менло-Парку" (2000, видавництво "DuMont Verlag") отримав літературну премію кантону Берн, а також відзнаку Швейцарського телебачення. Швейцарська фундація ім. Шіллера визнала цю збірку книжкою року. За свою другу збірку "Протилежність до плоті" (2003, "DuMont") отримав премію ім. Клеменса Брентано (2004). Третя збірка віршів - "Усі твої імена" (2008, те ж видавництво).

З 2008 року працює художнім керівником Шляхтгаус-Театру в Берні.

Педро Ленц (Pedro Lenz) народився 1965 р. в Лянґенталі (кантон Берн). За першою професією - будівельник, муляр. Кілька семестрів студіював іспанську літературу в Бернському університеті. З 2001 року - вільний письменник. Живе в Берні, виступає з публікаціями як поет, прозаїк та колумніст у швейцарській періодиці (насьогодні: "Нойє Цюрхер Цайтунґ", "Блік" та ін.). Учасник сценічного проекту "Високі чола" і спокен-ворд-групи "Bern ist überall" ("Всюди Берн"). Пише тексти для театру і радіо. Лауреат літературної премії кантону Берн (2008), інших відзнак, серед яких премія Швейцарського бюро професійно-технічної освіти робітників (1994). Переможець кількох поетичних слемів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук