4 березня 1949 року народився один із основоположників української естрадної музики, композитор і поет Володимир Івасюк. Саме він у 21 рік склав пісні «Червона рута» й «Водограй», які 13 вересня 1970 року вперше виконав з Оленою Кузнецовою у програмі Українського телебачення «Камертон доброго настрою». Сьогодні Володимиру Івасюку виповнилося б 62 рік.
У 2006 році під час святкування 750-річниці Львова колишній львів'янин Святослав Вакарчук на урочистій церемонії з цієї нагоди звернувся до міського голови міста Львова, депутатів міської ради та всіх львів’ян з проханням дати згоду на встановлення у місті пам'ятника Володимиру Івасюку за власні кошти.
Як раніше розповів ZAXID.NET заступник міського голови Львова Василь Косів, на пам’ятник Володимиру Івасюку, який планують встановити уже цього року у Львові, музикант Святослав Вакарчук витратить близько 200 тис. грн. Натомість на благоустрій території у бюджеті розвитку міста планують закласти 400 тис. грн.
"Є домовленості, що Святослав Вакарчук профінансує пам’ятник з бронзи, а місто – благоустрій прилеглої території. Минулого року розроблялася проектно-кошторисна документація території. Кошторис пам’ятника складуть його автори", - зазначив Василь Косів.
Пам’ятник планують встановити на пр. Шевченка, 7-9, на площі перед будинком об’єднання профспілок. Зараз на цій території встановлені два кіоски, які, за словами В.Косіва, перенесуть в інше місце.
Автори пам’ятника Володимиру Івасюкові – скульптор Сергій Олешко (автор пам’ятників художнику Іванові Трушу, літературному персонажу - Швейку, лемківському художнику Никифорові Дровняку) та архітектор Михайло Ягольник. Планується, що пам’ятник буде заввишки 2,6 метра та стоятиме на невеликому постаменті.
Володимир Івасюк – український композитор і поет, автор пісень "Червона рута", "Водограй", "Я піду в далекі гори" та ін. Герой України (2009, посмертно). Один із основоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. 18 травня 1979 року його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство — підлягала сумніву громадськості як 1979 року, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії смерть Івасюка була вбивством. Родичі Івасюка вважають так само. 26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.