Сонячна енергетика до 2050 року може стати основним джерелом електрики у світі

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 30 вересня 20144710

Сонячна енергетика до 2050 року може стати основним джерелом електрики в світі завдяки скороченню витрат на необхідне обладнання, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

«Швидке скорочення вартості фотоелектричних модулів і систем в останні кілька років відкриває нові перспективи для використання сонячної енергії як основного джерела електрики в найближчі роки і десятиліття», – вважає виконавчий директор МЕА Марія ванн дер Хувен.

На системи сонячних панелей і геліотермоелектричні електростанції до того часу припадатиме відповідно 16% і 11% від загального обсягу електроенергії, яка виробляється у світі. На початок цього року їхні потужності становили 150 ГВт (Гв) і 4 ГВт відповідно.

Експерти агентства вважають, що вже в майбутнє десятиліття сонячна енергетика стане комерційно рентабельною, а потім перевершить за обсягами виробленої енергії традиційну енергетику.

Вартість сонячної енергії знизилася до $0,8 за ват в Австралії, Німеччині, Італії і Голландії, у той час як в 2008 році вона перевищувала $4. Фахівці вважають, що до 2050 року ціна знизиться до $0,3 за ват і на тлі зростання надбавок за викид парникових газів, які накладатимуться на традиційні види палива, вже до 2025 року настане момент, коли сонячна енергетика стане конкурентоспроможною і привабливою для приватних інвесторів , пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Daily Telegraph.

За даними МЕА, наступного року потужності світової сонячної енергетики сягнуть 200 ГВт після введення в експлуатацію нових станцій в Китаї і Японії, які мали запрацювати на п'ять років пізніше.

Починаючи з 2025 року, встановлені потужності зростатимуть на 200 ГВт на рік – і в підсумку до 2050 року до 27% енергії в світі буде вироблятися на сонячних станціях різних типів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук